Mara (upė)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Mara
Maros upė Kenijoje.
Maros upė Kenijoje.
Ilgis 395 km
Baseino plotas 13 504 km²
Ištakos Napujapio pelkė
Žiotys Viktorijos ežeras
Šalys Kenija, Tanzanija
Commons-logo.svg Vikiteka Mara

Mara – Afrikos upė, tekanti per Keniją bei Tanzaniją. 395 km ilgio upė tekėdama kerta kanopinių gyvūnų migracijos kelią, taip pat Serengečio bei Masai Mara medžioklės rezervatus. Upės baseino plotas – 13 504 km². Maždaug 60 % baseino teritorijos yra Kenijoje, o likę 40 % – Tanzanijoje.

Begemotai prei Maros upės, Kenija.

Upės ištakomis laikoma Napujapio pelkė, esanti Kenijos aukštumose. Upė teka savanomis, kuriose gyvena masajų tautos žmonės, ir iki pat Tanzanijos vingiuoja pietvakarių kryptimi. Tekėdama toliau, upė pasiekia visame pasaulyje garsų Masai Mara gamtos rezervatą, kuriame susijungia su keliais nedideliais intakais. Prie Kenijos ir Tanzanijos sienos upė įteka į Serengečio nacionalinį parką. Nuo Serengečio upė pasisuka ir teka į vakarus, kol galiausiai įteka į Viktorijos ežerą.

Upės žemupyje yra gana didelis žmonių bei įvairių galvijų tankis. Apie upę esančiose teritorijose gyvena begemotai, krokodilai, buivolai, zebrai, žirafos, įvairūs galvijai, paukščiai ir daug kitų gyvūnų. Garsiausios bei dažniausiai turistų lankomos upės vietos yra ties Serengečio ir Masai Mara rezervatais.