Mažoji princesė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Mažoji princesė
Mazojiprincese.jpg
Autorius(ė) Frances Hodgson Burnett
Žanras romanas
Originalus leidimas
Pavadinimas A Little Princess
Šalis JAV
Kalba anglų kalba
Išleista 1905
Lietuviškas leidimas
Vertėjas(a) Viltaras Alksnėnas
Leidykla Alma littera
Išleista 2000, 2005, 2007, 2012 m.

„Mažoji princesė“ (angl. A Little Princess) – anglų kilmės amerikiečių rašytojos Frances Hodgson Burnett romanas, pirmą kartą vientisa knyga išleistas 1905 m.

Rašytoja, įkvėpta „Mažojo lordo Fontlerojaus“ sėkmės, nusprendė parašyti panašų kūrinį ir 1887 m. žurnale St. Nicholas buvo išspausdinta apysaka „Sara Kriu“. 1902 m. pasirodė trijų veiksmų pjesė „Mažoji princesė“, o jau 1905 m. išleistas triskart už pirminį variantą ilgesnis romanas [1].

Pagrindinė romano veikėja – Sara Kriu, kurią tėvas iš Indijos atgabena į Anglijoje esančią mergaičių seminariją. Saros tėvas – be galo turtingas žmogus, todėl mokykloje tenkinamos visos mergaitės užgaidos, o seminarijos vadovė, panelė Minčin, Sarai ypač pataikauja. Sara – kilni asmenybė, mėgstanti fantazuoti ir pasakoti nebūtas istorijas.

Po kurio laiko Sarą pasiekia žinia, jog jos tėvas mirė ir ji liko elgeta. Panelė Minčin atima iš Saros visas privilegijas, įkurdina ją kuklioje palėpėje ir liepia dirbti tarnaite. Net spaudžiama milžiniško skurdo, Sara nepraranda sielos tyrumo, gerumo ir žmogiškumo. Romano pabaigoje mergaitė vėl tampa turtinga – šįsyk padedama tėvo draugo, kuris jaučia kaltę dėl pono Kriu mirties.

Lietuviškai pasirodė 2000 m. Vėliau keliskart perleista. Vertėjas – Viltaras Alksėnas. Išleido „Alma Littera“.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • http://rubinaitis.lnb.lt/index.php?-1409312244 – Apie autorę ir jos kūrybą. Rubinaitis, 1999 m.