Mažeikių krašto enciklopedija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Enciklopedijos logotipas

Mažeikių krašto enciklopedija (MKE) – internetinė enciklopedija, skirta aprašyti Mažeikių rajono gamtą, kultūrą, lankytinus objektus, istoriją, įstaigas ir pan.

Enciklopedijos devizas – „Išsamiausia ir teisingiausia enciklopedija apie Mažeikių kraštą“. Projektas startavo 2006 m. gruodžio 31 d. (pirmasis straipsnis Venta). Ši elektroninė enciklopedija naudoja mediawiki programinę įrangą, todėl ją gali kurti visi norintys, tačiau, skirtingai nuo Vikipedijos, turinys skelbiamas ne pagal laisvąją licenciją.[1] Tai reiškia, kad prisidedantys dalyviai praranda teisę savo sukurtus straipsnius naudoti kur nors kitur, taip pat ir autorines savo sukurtų straipsnių teises. Taip pat tai reiškia, jog MKE turinys negali būti keliamas nei iš, nei į Lietuviškąją Vikpediją, nes tokios sąlygos nesuderinamos nei su CC-BY-SA, nei su GFDL licencija.

MKE autorius Algirdas Vilkas už enciklopedijos sukūrimą yra pelnęs „Naujojo knygnešio“ apdovanojimą.[2]

2021 m. balandžio 25 d. duomenimis, enciklopedijoje parašyta virš 4500 straipsnių, taip pat įkelta virš 4000 nuotraukų. Daugelio straipsnių bei nuotraukų autorius – A. Vilkas.[3]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]