MEZON

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – Nuorodos į angliškąją Vikipediją.
Jei galite, sutvarkykite.
Bazinės WiMAX stoties antena

MEZON - belaidžio interneto paslauga, teikiama WiMAX technologijų pagrindu. Paslauga pradėta teikti 2009 m. kovo mėnesį. Šiuo metu ja galima naudotis visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir daugumoje rajonų centrų.

MEZON ryšys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

MEZON interento ryšys teikiamas licencijuotu bangų spektru, todėl užtikrinamas geresnis ryšio greitis, kokybė bei saugumas nei teikiant ryšį nelicencijuotais bangų spektrais (kaip pvz.: dauguma WiFi taškų). MEZON interento ryšys teikiamas naudojant sumaniųjų antenų sistemą MIMO (Multiple-input and multiple-output). MIMO technologija remiasi tuo, kad tiek duomenų perdavimo siųstuvas, tiek duomenų perdavimo imtuvas turi daugiau nei po vieną anteną, todėl duomenys keliauja skirtingais kanalais ir žymiai greičiau pasiekia vartotoją. MIMO naudinga miesto vietovėse, kur yra daug trikdžių ir barjerų signalui gauti, tokių kaip tankiai apgyvendinti rajonai, aukšti pastatai, medžiai ar kiti ryšio trikdžiai. Naudojant MIMO, ryšio persijungimas tarp bazinių stočių beveik nejuntamas.

WiMAX technologija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Belaidžio interneto MEZON WiMAX technologija yra paremta IEEE802.16 standartu. Standartas yra atviras – kuriant šį standartą patirtimi dalinosi didžiausi pasaulyje informacinių technologijų plėtotojai. WiMAX licenciją turi dešimtys didžiausių pasaulyje elektroninės įrangos gamintojų (3G – vos keli), todėl ateityje bus didesnis įrangos pasirinkimas ir mažesnės jos kainos.

MEZON WiMAX ryšys yra paremtas OFDMA technologija, kuri yra 4G ateities technologijų pagrindas. Todėl WiMAX jau šiandien dirba 4G ryšio pagrindu, ir tai yra vienas iš esminių skirtumų lyginant su 3G technologijomis, paremtomis CDMA. OFDMA technologija išskaido signalą į kelias nepriklausomas dalis ir tik tada siunčia jį oru taip padidindama tinklo efektyvumą ir duomenų siuntimo greitį. Šie išskaidyti signalai prieš pasiekdami gavėją vėl susijungia į vieną. Net jei dalis signalo pasimeta duomenų gavimo procese, OFDMA technologija jį atkuria, neprarandant duomenų.

Standartai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

MEZON internetas palaiko naujosios kartos duomenų apsaugos standartus DES3 ir AES. Šie standartai užtikrina efektyviausią duomenų kodavimą ir dekodavimą informacijos perdavimo procese.