Londono gamtos istorijos muziejus

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Koordinatės: 51°29.460′ š. pl. 0°10.350′ v. ilg. / 51.491000°š. pl. 0.172500°r. ilg. / 51.491000; 0.172500

Muziejaus fasadas ir įėjimas
Dinozauro skeletas ekspozicijoje

Gamtos istorijos muziejus (angl. Natural History Museum) – gamtos istorijos muziejus ir tyrimų centras Londone, Pietų Kensingtono rajone (adr. Cromwell Road, London SW7 5BD).

Muziejaus rinkiniuose yra beveik 80 mln. pavyzdžių, tarp jų − pavyzdžiai iš Dž. Kuko ir Č. Darvino kelionių. Tik menka dalis yra nuolatinėje ekspozicijoje. Rinkiniai suskirstyti į botanikos, entomologijos, mineralogijos, paleontologijos ir zoologijos skyrius. Atskiras insektologijos poskyris yra Tringo muziejuje.[1] Muziejaus lankymas nemokamas, išskyrus dedikuotas parodas. 2018 m. deklaruota, kad muziejus sulaukė daugiau nei 4,56 mln. lankytojų per metus.[2]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gamtos istorijos muziejaus kolekcijos anksčiau buvo Britų muziejaus, įsteigto 1753 m., dalimi. Atskirai muziejus atsidarė 1881 m. specialiai jo kolekcijoms eksponuoti pastatytame pastate, kurį suprojektavo architektas Alfredas Voterhausas. Gamtos istorijos muziejus yra toje pačioje gatvėje tarp Viktorijos ir Alberto ir Mokslo muziejų. Muziejaus pastatas yra ryškus Viktorijos amžiaus neoromaninės architektūros pavyzdys (katedra), ne kartą vėliau praplėstas ir modernizuotas. 1963 m. parlamento nutarimu buvo suformuota muziejaus patikėtinių taryba ir jis galutinai atskirtas nuo Britų muziejaus. 1986 m. patikėtinių taryba perėmė šalia eančio Geologijos muziejaus administravimą ir dabar abu muziejai yra sujungti. 2009 m. prie senojo muziejaus pastato pastatytas modernus Darvino centras. Gamtos istorijos muziejui priklauso Valterio Rotšildo zoologijos muziejus Tringe, apie 50 km į šiaurės vakarus nuo Londono.

Galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]