Lošimo automatas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Senoviniai lošimų automatai, vadinti „vienarankiais banditais“

Lošimo automatas (angl. slot machine) – elektroninis prietaisas, sukurtas ir pagamintas lošimo tikslais, kurį naudojant, atsitiktinai laimimi arba pralaimimi pinigai. Lošimo automatai literatūroje dar vadinami „vienarankiais banditais“ dėl to, kad gali palikti lošėją be pinigų, o anksčiau buvo valdomi prie automato pritvirtinta svirtimi.

Daugelis modernių kompiuterinių lošimo automatų leidžia imituoti kitus azartinius žaidimus ar televizijos žaidimus su išlošimais, pavyzdžiui, pokerį, ruletę, laimės ratą, loteriją ir pan., taip pat yra ir originalių, specialiai kompiuteriniams lošimo automatams sukurtų žaidimų.

Rūšys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Neriboto laimėjimo automatai – tokie automatai, kuriuose vienkartinis didžiausias laimėjimas nėra ribojamas. Šie automatai dar vadinami A kategorijos automatais. Automatuose lošimo principas pagrįstas simbolių struktūra. Susidarančios eilutės iš įvairių piešinukų ant būgnų ir lemia laimėjimus bei papildomus lošimus.
  • Riboto laimėjimo automatai – tokie automatai, kuriuose yra apribota didžiausia statoma suma, laimėjimas ir vieno lošimo trukmė. Lietuvoje leidžiama didžiausia statoma suma – 1 litas (0,3 euro), vieno lošimo laimėjimas negali būti daugiau kaip 200 kartų didesnis už statomą sumą, o vieno lošimo trukmė ne trumpesnė kaip 3 sekundės. Šie automatai dar vadinami B kategorijos automatais. Riboto laimėjimo automatus paprastai draudžiama jungti į kaupiamojo fondo sistemą.
  • Video loterijų terminalai (sutrump. VLT) (angl. Video Lotery Terminals) – tokie lošimo automatai, kuriuose elektroniniu būdu realizuojamos įvairios loterijos. VLT dar yra vadinami tiesioginio ryšio bilietų pardavimo mašinomis (angl. ETVM) arba VLT Slots. VLT leidžia platinti popierinių, atverčiamų, nutrinamų loterijos produktų tiesioginio ryšio versijas.

Apribojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Norvegiškas lošimų automatas sukurtas taip, kad mažintų žaidėjų priklausomybę, todėl nepriima pinigų, o laimėjimo atveju išrašo čekį, kurį reikia išgryninti atskirai

Dėl galimo neigiamo poveikio pernelyg azartiškiems lošėjams – priklausomybės lošti ir prasilošimo – lošimo automatams yra taikomi apribojimai. Priklausomai nuo įvairiose šalyse nustatyto teisinio reglamentavimo, skiriasi ir apribojimai, taikomi lošimo automatų veiklai. Lietuvoje lošimo automatus leidžiama eksploatuoti tik nustatytose vietose: neriboto laimėjimo (A kategorijos) automatus – tik lošimo namuose, riboto laimėjimo (B kategorijos) automatus – tik specialiuose automatų salonuose. VLT eksploatavimas Lietuvos įstatymų nėra reglamentuotas.

Įeiti į lošimo namus (kazino) gali tik asmenys, kuriems yra ne mažiau 21 metų, o į lošimo automatų salonus – ne mažiau 18 metų.

Patalpose, kur eksploatuojami lošimo automatai, turi būti įrengta:

  • skaitmeninio vaizdo įrašymo sistema, nepertraukiamai veikianti vykstant lošimui
  • atskira kasa, kurioje pinigai būtų keičiami į žetonus, o žetonai – į pinigus
  • priešgaisrinė sistema
  • atskiras įėjimas

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]