Liuciferis (serialas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Crystal Clear action spellcheck.png  Šį straipsnį ar jo skyrių reikėtų peržiūrėti.
Būtina ištaisyti gramatines klaidas, patikrinti rašybą, skyrybą, stilių ir pan.
Ištaisę pastebėtas klaidas, ištrinkite šį pranešimą.
Lucifer tv logo.svg
ŽanrasMaginė fantastika, drama, kriminalinis
Kūrėjas (-ai)Tom Kapinos
Režisierius (-iai)Len Wiseman
Richard Speight Jr.
Kevin Alejandro
Tim Matheson
VaidinaTom Ellis
Lauren German
Aimee Garcia
Rachael Harris
Kevin Alejandro
DB Woodside
Lesley-Ann Brandt
Tricia Helfer
Scarkett Estevez
Kilmės šalisJungtinių Amerikos Valstijų vėliava Jungtinės Amerikos Valstijos
Sezonų skaičius5
Serijų skaičius75
Gamyba
Prodiuseris (-iai)Jerry Bruckheimer
Jonathan Littman
Ildy Modrovich
KristieAnne Reed
Trukmė40–50 min.
Transliacija
Originalus kanalasFox
Netflix
Originalus laikotarpis2016 m. sausio 25 d. – 2020 m. rugpjūčio 21 d.
IMDb įrašas

Liuciferis – amerikiečių maginės fantastikos žanro televizijos serialas, paremtas Neil Gaiman, Mike Dringenberg ir Sam Kieth sukurtu „DC Comics“ personažu iš komiksų serijos „Sandman“. Jungtinėse Amerikos Valstijose kanale Fox pradėtas transliuoti 2016 m. sausio 25 d., o nuo 2019 m. gegužės 8 d. transliuojamas Netflix. Serialą „Liuciferis“ sudaro 5 sezonai, susidedantys iš 17-os serijų. Serialą sukūrė rašytojas ir scenaristas Tom Kapinos. „Žmonių pasirinkimo“ televizijos apdovanojimuose serialas buvo nominuotas mėgstamiausia kriminaline drama.

Apžvalga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Liuciferis Morningstaras, nuobodžiaujantis dėl savo gyvenimo pragare, atvyksta gyventi į Los Andželą. Susitikimas su detektyve dėl susišaudymo jo naktiniame klube „Lux“, paskatina jį tapti Los Andželo policijos departamento konsultantu, kuris įstatymais ir teisingumu bando nubausti žmones už jų nusikaltimus.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Tom Ellis kaip Liuciferis Morningstaras (Lucifer Morningstar), kuris yra buvęs angelas, vedęs nesėkmingą maištą prieš rojų, buvo Dievo ištremtas tarnauti kaip pragaro valdovas. Liuciferis dėl to jaučia didžiulę nuoskaudą savo tėvui. 2011 m. Liuciferiui jo gyvenimas tapo nuobodus, todėl jis atsisakė sosto ir persikėlė į Los Andželą vadovauti savo aukščiausios klasės naktiniam klubui „Lux“. Po penkerių metų Liuciferis tapo civiliniu Los Andželo policijos departamento konsultantu, vis dar vadovaudamas savo naktiniam klubui.
 • Lauren German kaip Kloja Decker (Chloe Decker), kuri yra Los Andželo policijos departamento žmogžudysčių detektyvė ir Liuciferio partnerė. Ji aiškinasi nusikaltimus su Liuciferiu, kuris domisi ją, pastebėjęs, jog ji yra atspari jo sugebėjimams.
 • D. B. Woodside kaip Amenadielis (Amenadiel), kuris yra angelas, Liuciferio vyresnysis brolis ir vyriausias iš visų jų brolių ir seserų. Jis atvyksta į Los Andželą, kad paskatintų Liuciferį grįžti į pragarą, o to nepadarius, jis bando priversti Liuciferį grįžti įvairiais būdais.
 • Lesley-Ann Brandt kaip Mazikynė Smith (Mazikeen Smith). Ji yra demonė, taip pat ir atsidavusi Liuciferio Morningstaro pagalbininkė. Ji tarnavo kaip jo pagrindinė kankintoja, sekė jį iš pragaro į Los Andželą. Antrame sezone, Mazikynė ieško naujos krypties žemėje ir tampa nusikaltelių medžiotoja, kas jai ir atrodo teisinga. Ji taip pat tampa Klojos kambariokė ir susidraugauja su Klojos dukra Trikse.
 • Rachael Harris vaidina daktarę Lindą Martin (Dr. Linda Martin), kuri yra Liuciferio psichoterapeutė. Daktarė Linda nevertina to, ką sako Liuciferis, ir iš pradžių mano, jog Liuciferis naudoja religines metaforas, norėdamas apibūdinti save ir savo šeimos santykius, kol antrame sezone jis neatskleidžia savo tikrojo veido, kuris ją akivaizdžiai paveikia.
 • Kevin Alejandro vaidina Danielių Espinoza (Daniel Espinoza), kuris yra Los Andželo policijos departamento žmogžudysčių detektyvas ir taip pat Klojos buvęs vyras. Jis nemėgsta Luciferio draugystės su Kloja ir Trikse, tačiau laikui bėgant Danielius ir Luciferis retkarčiais randa bendrą kalbą.
 • Scarlett Estevez vaidina Klojos ir Danieliaus dukrą Triksę (Trixie), kuri vėliau susidraugauja su Liuciferium ir Mazikyne.
 • Aimee Garcia vaidiną Elą Lopez (Ella Lopez), Los Andželo policijos departamento kriminalistę, kuri padeda Klojai ir Liuciferiui nagrinėti bylas, atliekant tyrimus nusikaltimų vietose ir analizuojant juos vėliau. Trečiame sezone paaiškėja, jog Elą, jaunystėje išgyvenusią automobilio avariją, reguliariai lankė Liuciferio sesuo mirties angelas Azraelė.
 • Tom Welling kaip Leitenantas Markus Piersas (Marcus Pierce), kitaip žinomas kaip Kainas, kuris yra labai gerbiamas policijos leitenantas, prižiūrintis Klojos, Danieliaus ir Elos darbą Los Andželo policijos departamente. Jis atskleidžiamas kaip nemirtingasis Kainas, kuris yra Adomo ir Ievos sūnus bei Abelio brolis. Kainas yra pirmasis pasaulyje žudikas, pasmerktas amžinai klajoti po žemę.
 • Inbar Lavi vaidina Ievą (Eve), pirmąją pasaulyje moterį, Kaino motiną ir buvusią Liuciferio meilužę.

Sezonai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Sezonas Serialo išleidimo data Serijų skaičius
1 2016 m. sausio 25 d. 13
2 2016 m. rugsėjo 19 d. 18
3 2017 m. spalio 2 d. 26
4 2019 m. gegužės 8 d. 10
5 2020 m. rugpjūčio 21 d. 8

Serijų apžvalga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

1 sezonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Serija Pavadinimas Išleidimo data Aprašymas
1[1] „pilot“ 2016 m. sausio 25 d. Palikęs pragarą, Liuciferis Morningstar traukiasi į Los Andželą, kad galėtų paįvairinti gyvenimą. Kai draugės nužudymas sieja jį su Los Andželo policijos departamento detektyve Kloja Decker, Liuciferį sudomina mintis bausti nusikaltėlius, išsiunčiant patį velnią į gėrio ir blogio kovą.
2[2] "Lucifer, Stay. Good Devil. " 2016 m. vasario 1 d. Kai kino žvaigždės sūnus nužudomas po to, kai jį persekiojo paparacai, Kloja giliai išnagrinėja šį atvejį, šiek tiek padedama Liuciferio. Tuo tarpu Mazikynė ir Amenadielis ir toliau ragina Liuciferį grįžti į pragarą.
3[3] „The Would-Be Prince of Darkness“ 2016 m. vasario 8 d. Kai 22 metų būsimas superžvaigždė futbolininkas pabunda radęs mirusią moterį, plaukiojančią jo baseine, jis kreipiasi pagalbos į savo draugą Liuciferį. Liuciferis kviečia Kloją ištirti bylą, kuri atveda į didelių pinigų sporto pasaulį ir žmones, kurie tiesiogine to žodžio prasme žudys, kad taptų geriausiais savo srityje.
4[4] „Manly Whatnots“ 2016 m. vasario 15 d. Suprasdamas Liuciferis, jog jaučia susižavėjima Klojai, bando ją suvilioti. Tuo tarpu jie abu susibūrė į dingusios merginos bylą, o Amenadielis atsiveria Mazikynei dėl jo susirūpinimo dėl Liuciferio.
5[5] „Sweet Kicks“ 2016 m. vasario 22 d. Po susišaudymo mados renginyje, Liuciferį suintriguoja situacijos pavojus ir prašo Klojos leidimo įsitraukti į bylą. Tuo tarpu, kai Mazikynė prisipažįsta Amenadieliui, kad ji nori grįžti į pragarą, jis nusitaikė į daktarę Lindą.
6[6] „Favorite Son“ 2016 m. vasario 29 d. Liuciferis atsisako dalyvauti naujoj byloj, kai jam nuobodu tirti negailestingą baikerių gaujos žmogžudystę. Tačiau sužinojęs, kad nusikaltimo metu buvo pavogtas kažkas, kas buvo labai jam asmeniška, jis reikalauja, kad Kloja leistų jam grįžti prie bylos.
7[7] „Wingman“ 2016 m. kovo 7 d. Bandydamas rasti savo pavogto konteinerio turinį, Liuciferis pasitelkia į visiškai nesitikėto sąjungininko pagalbą. Tuo tarpu Kloja gilinasi į Palmeto bylą, atskleisdama šviną, kuris pagaliau gali atskleisti bylos tiesą.
8[8] "Et Tu, Doctor? " 2016 m. kovo 14 d. Kai buvo rastas nužudytas terapeutas, Liuciferis ir Kloja pasitelkia į daktarę Lindą ieškoti galimų įtariamųjų. Tuo tarpu Malcolmas surengė akistatą su Kloja apie naktį, kai jis buvo nušautas, o Liuciferis pajaučia pirmą kartą gyvenime pavydą.
9[9] „A Priest Walks into a Bar“ 2016 m. kovo 21 d. Kunigas kreipiasi į Liuciferį pagalbos, kai įtaria, jog jaunimo centre yra įrengta narkotikų operacija. Tuo tarpu Malcolmas manipuliacijos būdu pradeda kontroliuoti Danielių.
10[10] „Pops“ 2016 m. kovo 28 d. Liuciferiui ir Klojai buvo duota išspręsti žymaus restorano savininko nužudymą. Susitikę su aukos sūnumi, jie įtaria, jog jis prisidėjo prie mirties. Tuo tarpu Klojos mama grįžta namo, sukeldama Klojai gyvenimą aukštyn kojom, ir tuomet Liuciferis pradeda suvokti, kad jo paties daug problemų turinti šeima nėra toli gražu tokia unikali, kaip jis manė.
11[11] „St. Lucifer“ 2016 m. balandžio 11 d. Labdarys Timas Dunlearas yra randamas negyvas. Liuciferis tyrinėja savo gerąją pusę tapdamas blizgančios Timo Los Andželo labdaros šalininku.
12[12] „#TeamLucifer“ 2016 m. balandžio 18 d. Kai Holivudo šlovės alėjoje moteris randama negyva – kūnas susuktas į pentagramos formą. Tyrimas nuveda Liuciferį ir likusią komandą į satanistų pasaulį, kur jie netrukus supranta, kad blogis ne visada gyvena ten, kur mes jo tikimės.
13[13] „Take Me Back To Hell“ 2016 m. balandžio 25 d. Liuciferis yra neteisingai apkalntinas žmogžudyste. Jis ir Kloja turi dirbti kartu, kad išvalytų jo vardą ir įrodytų tikrojo žudiko tapatybę.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. Sprogis, K. (2016). Recap of „Lucifer“ Season 1 Episode 1 | Recap Guide. [interaktyvus] Recapguide.com. Prieiga per internetą: https://recapguide.com/recap/237/Lucifer/season-1/episode-1/ [žiūrėta 2020-12-08].
 2. Sprogis, K. (2016). Recap of „Lucifer“ Season 1 Episode 2 | Recap Guide. [interaktyvus] Recapguide.com. Prieiga per internetą: https://recapguide.com/recap/237/Lucifer/season-1/episode-2/ [žiūrėta 2020-12-08].
 3. Sprogis, K. (2016). Recap of „Lucifer“ Season 1 Episode 3 | Recap Guide. [interaktyvus] Recapguide.com. Prieiga per internetą: https://recapguide.com/recap/237/Lucifer/season-1/episode-3/ [žiūrėta 2020-12-08].
 4. Sprogis, K. (2016). Recap of „Lucifer“ Season 1 Episode 4 | Recap Guide. [interaktyvus] Recapguide.com. Prieiga per internetą: https://recapguide.com/recap/237/Lucifer/season-1/episode-4/ [žiūrėta 2020-12-08].
 5. Sprogis, K. (2016). Recap of „Lucifer“ Season 1 Episode 5 | Recap Guide. [interaktyvus] Recapguide.com. Prieiga per internetą: https://recapguide.com/recap/237/Lucifer/season-1/episode-5/ [žiūrėta 2020-12-08].
 6. Sprogis, K. (2016). Recap of „Lucifer“ Season 1 Episode 6 | Recap Guide. [interaktyvus] Recapguide.com. Prieiga per internetą: https://recapguide.com/recap/237/Lucifer/season-1/episode-6/ [žiūrėta 2020-12-08].
 7. Sprogis, K. (2016). Recap of „Lucifer“ Season 1 Episode 7 | Recap Guide. [interaktyvus] Recapguide.com. Prieiga per internetą: https://recapguide.com/recap/237/Lucifer/season-1/episode-7/ [žiūrėta 2020-12-08].
 8. Sprogis, K. (2016). Recap of „Lucifer“ Season 1 Episode 8 | Recap Guide. [interaktyvus] Recapguide.com. Prieiga per internetą: https://recapguide.com/recap/237/Lucifer/season-1/episode-8/ [žiūrėta 2020-12-08].
 9. Sprogis, K. (2016). Recap of „Lucifer“ Season 1 Episode 9 | Recap Guide. [interaktyvus] Recapguide.com. Prieiga per internetą: https://recapguide.com/recap/237/Lucifer/season-1/episode-9/ [žiūrėta 2020-12-08].
 10. Sprogis, K. (2016). Recap of „Lucifer“ Season 1 Episode 10 | Recap Guide. [interaktyvus] Recapguide.com. Prieiga per internetą: https://recapguide.com/recap/237/Lucifer/season-1/episode-10/ [žiūrėta 2020-12-08].
 11. Sprogis, K. (2016). Recap of „Lucifer“ Season 1 Episode 11 | Recap Guide. [interaktyvus] Recapguide.com. Prieiga per internetą: https://recapguide.com/recap/237/Lucifer/season-1/episode-11/ [žiūrėta 2020-12-08].
 12. Sprogis, K. (2016). Recap of „Lucifer“ Season 1 Episode 12 | Recap Guide. [interaktyvus] Recapguide.com. Prieiga per internetą: https://recapguide.com/recap/237/Lucifer/season-1/episode-12/ [žiūrėta 2020-12-08].
 13. Sprogis, K. (2016). Recap of „Lucifer“ Season 1 Episode 13 | Recap Guide. [interaktyvus] Recapguide.com. Prieiga per internetą: https://recapguide.com/recap/237/Lucifer/season-1/episode-13/ [žiūrėta 2020-12-08].

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]