Litoterapija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Litoterapija (gr. λίθος 'akmuo' + gr. θεραπεία 'gydymas') – vienas iš netradicinės medicinos metodų, gydymas akmenimis ar mineralais. Ši netradicinės medicinos praktika grindžiama istoriškai ir konceptualiai skirtingų subjektyvių suvokimų visuma apie gydomąsias (paprastai įsivaizduojamas) mineralų ir akmenų savybes. Taip pat tai senovinis ir magiškas būdas gydyti akmenimis, panaudojant jų įsivaizduojamomis energetinėmis savybėmis.

Litoterapijos šalininkai mano, kad kiekvienas akmuo turi tam tikrų savybių, įvairiapusiškai įtakojančių žmogaus kūno psichinę ar fizinę būseną.

Litoterapijos sąvoka aprėpia bet kokį mineralų ir natūralių akmenų (mineralai, kristalai, brangakmeniai, uolienos, dumblas, molis, ir t. t.) naudojimą, jų pagalba veikiant žmogaus kūną ar sąmonę. Ši terapija apima mineraloterapiją, krištoloterapiją, metaloterapiją, chemoterapiją, terapiją akmenimis, gydymą moliu, akmenų poveikį čakroms, masažą kristalais su druskomis, astromineralogiją ir kitus, siauresnių krypčių metodus, kai akmenimis veikiamas žmogaus organizmas.

Litoterapija didžiąja dalimi reiškia ne cheminį, o energetinį (psichoterapinį, informacinį) akmenų poveikį organizmui.

Akmenų gebėjimas daryti įtaką žmogui naudojamas nuo senovės laikų. Litoterapijos metodai jau tūkstančius metų buvo taikomi skirtingose šalyse. Gydymo akmenimis galia buvo gerai žinoma senovės civilizacijoms. Manoma, kad šį gydymo metodą žinojo ir taikė egiptiečiai, o ypač išpopuliarino havajiečiai. Indėnai akmenis naudojo ritualų ir ceremonijų metu, taip pat ir gydymui. Tradicinėje kinų medicinoje akmenimis biostimuliatoriais veikiant biologiškai aktyvias kūno vietas, išlygindavo pažeistą organizme energetiką (In ir Jang), padidindavo gyvybinę energiją (Ci), nuimdavo skausmus ir gydydavo ligas. Jogai savo praktikoje naudoja akmenis sveikatos ir auros sutvirtinimui, apsisaugojimui nuo svetimų neigiamų laukų žalingo poveikio ir nuo negatyvaus spinduliavimo („blogos akies“, „nužiūrėjimo“ ir kt.). Indijos gydytojai, gydantys pagal Ajurvedos sistemą, organizmo atjauninimui ir gydymui naudoja akmenis čakroms – energetiniams centrams žmogaus kūne, pakrauti.