Lietuvos policija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Policijos departamentas prie LR VRM

Lietuvos policija – teisėsaugos institucija Lietuvoje; policija.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tarpukariu: Lietuvos kelių policininkas reguliuoja eismą Kaune, K.Donelaičio g–vėje

Lietuvoje iki 1924 m. ir 19401990 m. buvo vadinama milicija (lot. militia 'karo tarnyba'). 1924 m. sausio 1 d. milicija oficialiai pervardyta į policiją. Jos veiklą reglamentavo to meto įstatymai ir statutai. Pagrindiniai jų: 1920 m. gegužės 14 d. Milicijos įstatymas, 1935 m. gegužės 19 d. – Valstybinio saugumo departamento statutas, Policijos aplinkraščių Sąvadas ir Instrukcija policijos tarnautojams.

Iki 1933 m. viešoji policija buvo pavaldi savivaldybėms ir vidaus reikalų ministerijai, nuo 1933 m. kriminalinė ir valstybės saugumo policija buvo perduotos valstybės saugumo departamentui, kitos policijos rūšys buvo pavaldžios policijos departamentui ir apskričių viršininkams.

1936 m. įsteigta Vandens kelių policija prie Susisiekimo ministerijos[1].

Struktūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šiuo metu Lietuvoje yra dvi sudėtinės policijos dalys: kriminalinė ir viešoji. Tai vientisa policijos organizacija, kurios jungiamoji ir vadovaujamoji grandis – Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos.

Galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Snieguolė MatulienėLietuvos policija. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. XII (Lietuva). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2007. 174-177 psl.