Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos – premijos, skiriamos siekiant skatinti kūrėjų kūrybą, įvertinti reikšmingiausius kultūros ir meno kūrinius, Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurtus per pastaruosius septynerius metus[1]. Kasmet skiriamos ne daugiau kaip 6 premijos, iš kurių ne daugiau kaip dvi gali būti skiriamos už ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną. Tačiau konkretūs pastarųjų septynerių metų kūrėjų darbai, už kuriuos komisija skiria premijas, nėra įvardijami. Premijos skiriamos nuo 1989 m. (1989-1991 m. - kaip Lietuvos nacionalinės literatūros, meno ir architektūros premijos), per tą laiką apdovanoti daugiau kaip 200 asmenų[1].

Premijas konkurso būdu iki gruodžio 15 d. skiria Lietuvos Respublikos Vyriausybės trejiems metams patvirtinta 11 narių komisija. Premijų laureatų diplomai ir ženklai įteikiami kitų metų Lietuvos valstybės atkūrimo dienos (vasario 16 d.) proga. Premijos vertė – 800 bazinės socialinės išmokos dydžių (2021 m. – 32 000 eurų).

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos komisiją, atsižvelgdamas į Lietuvos kultūros ir meno tarybos balsavimą, skiria Lietuvos Respublikos kultūros ministras. Naujus komisijos narius tarybai rekomenduoja Lietuvos kultūros ir meno sąjungų ir asociacijų vadovai. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos 2020–2022 m. komisijos nariai yra:

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]