Lietuvos liaudies partija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Lietuvos liaudies partija
LyderisTauras Jakelaitis
Įkurta2010 m.
BūstinėVilniaus g. 45-15, Vilnius
Narių skaičius2 585[1]
Politinė ideologijakraštutinė dešinė

Lietuvos liaudies partija – Lietuvos politinė partija.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Įkurta 2009 m. gruodžio 5 d. kaip Lietuvos liaudies sąjūdis, tačiau Teisingumo ministerijai atsisakius registruoti, 2010 m. balandžio 20 d. įregistruota dabartiniu pavadinimu.[2] Partiją įkūrė ir jai nuo įkūrimo vadovavo Kazimira Prunskienė. Dėl ištikusio insulto ji kurį laiką nėjo pareigų, o laikinuoju partijos vadovu buvo paskirtas Rimantas Kumpis.[3]

Nuo 2014 m. vasario iki 2015 m. kovo mėn. partijai vadovavo Andrius Šedžius. 2015 m. kovo mėn. partijos taryba pašalino Andrių Šedžių iš partijos.

Savivaldybių tarybų rinkimuose 2015 m. partija gavo dvi vietas Šiaulių miesto savivaldybės taryboje, dvi vietas – Kalvarijos, vieną – Jurbarko savivaldybėse.

2016 m. gegužės 17 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signataras Rolandas Paulauskas priėmė Lietuvos liaudies partijos kvietimą kartu formuoti partijos sąrašą ir dalyvauti Seimo rinkimuose. Gegužės 23 d. tapo partijos nariu. Birželio 11 d. vykusiame partijos susirinkime beveik vienbalsiai išrinktas nauju partijos pirmininku.

VU TPSMI projekto manobalsas.lt partijų radare LLP buvo viena iš dviejų prorusiškų ir už pragmatiškus, o ne konfrontaciškus santykius pasisakančių partijų, greta LLRA-KŠS. Tai taip pat buvo labiausiai link smarkiau reguliuojamos ekonomikos linkusi politinė jėga Lietuvoje.[4] Šių partijų programos ir apžvalgininkų įvertintos kaip neturinčios esminių skirtumų, supanašėjusios į kraštutinės dešinės; Liaudies partijos pasiūlymas Lietuvą nuginkluoti ir nevykdyti NATO straipsnių įsipareigojimų – „kaip labai prastai užmaskuota prokremliška pozicija“:

„Jie aiškina, kad labai blogai elgiamės, nes draugų ieškome toli, o priešų – arti. (Kažkas iš darbiečių jau yra tai pasakęs. Jie nusikopijavo.) Esą mūsų strateginis partneris, įsipareigojimai NATO, saugumo garantai – turi būti visiškai eliminuoti ir mes turime pasilikti, atsiprašau, be kelnių prieš Rusiją, kuri nuo 2008 m. vykdo agresyvią politiką.“[5]

2020 m. liepos 2 d. įvykusiame LLP Tarybos posėdyje vietoj atsistatydinusio laikinai ėjusio partijos pirmininko pareigas Vaidoto Prunskaus laikinai einančiu LLP pirmininko pareigas išrinktas Tauras Jakelaitis. Tais pačiais metais pristatytas partijos manifestas ir sušaukta taryba.

Pirmininkai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. [1]
  2. 15 min. Archyvuota kopija 2012-03-03 iš Wayback Machine projekto.
  3. http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/lietuvos-liaudies-partija-i-seimo-rinkimus-ves-a-sutkus.d?id=68241538
  4. „Seimo rinkimai 2016“. Mano Balsas. Nuoroda tikrinta 3 April 2024.
  5. „Didelių skirtumų tarp Liaudies partijos ir LLRA-KŠS programų neįžvelgia“. LRT. 20 September 2016. Nuoroda tikrinta 11 April 2024.