Lietuvos integruota tarpbankinių atsiskaitymų sistema

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Lietuvos integruota tarpbankinių atsiskaitymų sistema (Mokėjimo sistema LITAS) - Lietuvoje nuo 2004 m. sausio 19 d. iki 2007 m. sausio 29 d. veikusi mokėjimo sistema, sukurta ir valdyta Lietuvos banko.

Sistemoje realiu laiku buvo vykdomi atskirieji atsiskaitymai ir nustatytu laiku mažmeniniai mokėjimo nurodymai. Taip pat buvo vykdomi AB „Lietuvos centrinis vertybinių popierių depozitoriumo“ valdomos vertybinių popierių atsiskaitymo sistemos atsiskaitymai už vertybinių popierių sandorius.

Atsiskaitymų sistemos dalyviais buvo visos tuo metu veikusios Lietuvos finansinės institucijos.

Tai pirmoji Lietuvoje veikusi realaus laiko atskirųjų atsiskaitymų sistema, kurioje dalyvių įdentifikavimui buvo vartojamas BIC kodas ir sąskaitų numeracijai naudojamas tarptautinis IBAN standartas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ši sistema 2004 m. sausio 19 d. pradėjo veikti vietoje iki tol veikusios Lietuvos tarpbankinių atsiskaitymų sistemos TARPBANK.

2007 m. sausio 29 d. Lietuvos integruotą tarpbankinių atsiskaitymų sistemą pakeitė dvi atskiros mokėjimo sistemos:

Šios sistemos buvo sukurtos Lietuvos integruotos tarpbankinių atsiskaitymų sistemos pagrindu. Kartu į atskirą Apsikeitimo elektroniniais dokumentais sistemą LITAS buvo atskirtas bendras šių sistemų funkcionalumas.