Lietuva 1994 m. Eurovizijoje

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

1994 m. pirmą kartą Lietuvos atstovas dalyvavo didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje. Tais metais konkursas vyko Airijoje, kur Lietuvą pristatė Ovidijus Vyšniauskas.

Įvertinimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Debiutas buvo nesėkmingas – lietuviškai atlikta konkursinė daina pritariant orkestrui užėmė paskutinę vietą tarp 25 dalyvių. Lietuvių atlikėjas vienintelis iš visų nesulaukė nė vieno komisijos balo ir konkurse liko ne tik paskutinis, bet ir neįvertintas.[1] Dėl nesėkmingo debiuto Lietuva negalėjo sekančiais metais sugrįžti į „Euroviziją“.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1994 m. Lietuvos televizija gavo angliškos bangos atstovą į „Eurovizijos dainų konkursą“. Lietuva nacionalinės atrankos į konkursą nevykdė. Kas „Eurovizijoje“ dainuos Lietuvos vardu, reikėjo nuspręsti vos per savaitę. Pasirinktas patyręs atlikėjas O. Vyšniauskas, tuo metu buvęs „ant bangos“, važinėjęs į skirtingus tarptautinius konkursus. Teigiama, kad konkursinę dainą jis sukūrė per naktį. Tai buvo jo paties ir kompozitoriaus Gintaro Zdebskio sukurta lyrinė „Lopšinė Mylimai“.

Anot dainininko, tuo metu Lietuvoje nedaug buvo žinoma apie „Euroviziją“ – mažai kas žiūrėjo konkurso transliacijas, domėjosi. Be to, pačiame konkurse per repeticijas Lietuvos atstovai nesulaukė deramo dėmesio.

Taškai, kuriuos skyrė Lietuva[2][redaguoti | redaguoti vikitekstą]

12 taškų  Lenkija
10 taškų  Airija
8 taškai  Prancūzija
7 taškai  Malta
6 taškai  Rusija
5 taškai  Švedija
4 taškai  Vokietija
3 taškai  Islandija
2 taškai  Rumunija
1 taškas  Norvegija

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Prieš 20 metų Lietuva debiutavo „Eurovizijoje“
  2. „Results of the Final of Dublin 1994“. European Broadcasting Union. Suarchyvuota iš originalo 2021-04-17. Nuoroda tikrinta 2021-04-17.