Liaudies ūkio planavimo ir ekonomikos institutas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Liaudies ūkio planavimo ir ekonomikos institutas – Lietuvos TSR mokslinio tyrimo institutas, veikęs 19731989 m. Vilniuje.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Įkurtas prie Valstybės plano komiteto iš jo Matematinių metodų taikymo planavime skyriaus ir Skaičiavimo centro. Nuo 1980 m. centras veikė savarankiškai. 1989 m. Liaudies ūkio planavimo ir ekonomikos instituto pagrindu įsteigtas Lietuvos ekonomikos institutas (nuo 1991 m. Ekonomikos ir privatizacijos institutas, 20002002 m. – Lietuvos ūkio institutas).

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mokslinės veiklos svarbiausios kryptys: metodinis vadovavimas Lietuvos gamybinių jėgų plėtojimo ir išdėstymo schemų rengimo, respublikinės automatizuotos valdymo sistemos kūrimo darbams ir jų koordinavimas, trumpalaikio ir ilgalaikio prognozavimo metodų kūrimas ir ūkio raidos prognozių rengimas, planavimo metodų tobulinimas ir automatizuotos planinių skaičiavimų sistemos kūrimas bei diegimas, ekonominės analizės, gamybos efektyvumo ir intensyvumo, mokslo technikos pažangos, vartojimo problemų tyrimas.

Leido monografijas, brošiūras, mokslinių straipsnių rinkinius „Ekonominių sistemų modeliavimas“ (rusų kalba). Devinto dešimtmečio pabaigoje dirbo daugiau kaip 200 darbuotojų.[1]

Direktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Aleksandras VasiliauskasLiaudies ūkio planavimo ir ekonomikos institutas. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. XIII (Leo-Magazyn). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2008. 79 psl.