Letūvos valstybė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Albumo „Letūvos valstybė“ viršelis

Letūvos valstybė yra Jaro Ramūno albumas, išleistas 1997 metais. Jį išleido leidybinė firma MEGA records. Leidėjai albumą laikė „nekomerciniu“ ir jo platinimas nenusisekė (autorius negavo už jį jokio honoraro). Po šio albumo Jaras Ramūnas nusprendė, kad Lietuvoje neįmanoma sėkmingai išleisti kitokio stiliaus muzikos ir nusprendė atsidėti eksperimentinei muzikai su savo grupe.

Albumo pavadinimas parinktas pagal albume esančią dainą. Dainoje parodijuojamos Atgimimo laikotarpiu pasirodžiusios kičinės pop dainos apie Lietuvą.

Albumo viršelyje panaudota dokumentinė nuotrauka iš brolių Gžimekų eksperimento, vaizduojanti raganosį su jaunikliu, ragu duriantį pripučiamą raganosį. Šiame puslapyje remiamasi medžiaga iš http://www.jaras.info/LT/114.htm

Dainų sąrašas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Echidna kalba repo stiliumi - 3:12
  2. Prostitutė (su p. Hana) - 5:20
  3. Meilės sode (zoo remiksas su Linu Adomaičiu) - 5:13
  4. Viduriai Naujaisiais Metais (su R.S.A.) - 4:04
  5. Letūvos valstybė - 4:28
  6. The Hair - 4:51
  7. Neturiu laiko - 4:04
  8. Tomas! - 5:01
  9. Nida! - 4:39
  10. Oro prognozė - 4:33

Nida![redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nida!“ yra vienas žinomiausių ironiškų Jaro Ramūno pop stiliaus kūrinių. Joje apdainuojama Kauno jaunuolių kelionė į Nidą (Neringos miestas). Dainos tekstas specialiai pamėgdžioja netašytą jaunuolių sluoksnio tartį. Kūrinio instrumentuotė yra specialiai suprimityvinta, priedainio pritarimo harmoninė struktūra primena vestuvinių ansamblių naudojamą struktūrą.

Daina įtraukta į du Jaro Ramūno albumus: „Letūvos valstybė“ ir „Nida! ir Tomas!

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Daina buvo sukurta 1996 metais, Ipolito Kunigėlio įrašų studijoje. Daina liko nepopuliari dėl nenusisekusio albumo platinimo.

2000 metais dainą, kartu su kitu Jaro Ramūno kūriniu „Tomas!“, ėmė dažnai transliuoti A2 radijo stotis. To dėka šie kūriniai tapo pripažinti kultiniuose muzikos klausytojų sluoksniuose. Anot autoriaus, jis niekada nesitikėjo, jog šios dainos taps bent kiek žinomos.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]