Leonas Konstantinas Radvila

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Bullet purple.png
Bullet purple.png
Leonas Konstantinas Radvila
Radvilos
Trimitai
Trimitai
Gimė: 1880 m. rugsėjo 6 d.
Ermenonvilyje
Mirė: 1927 m. kovo 2 d. (46 metai)
Monte Karle
Tėvas: Konstantinas Vincentas Radvila
Motina: Luiza Antuanetė Blank
Sutuoktinis(-ė): Renata fon Habsburg
Dolores Konstancija Radvilaitė

Leonas Konstantinas Radvila (lenk. Leon Konstanty Radziwiłł, 1880 m. rugsėjo 6 d. Ermenonvilyje1927 m. kovo 2 d. Monte Karle) – Prancūzijos valstybės ir karinis veikėjas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Leono Konstantino Radvilos dvaras netoli Paryžiaus

Kunigaikštis, kilęs iš Radvilų giminės Olykos- Nesvyžiaus linijos Šidlavos šakos,[1] tėvas Konstantinas Vincentas Radvila, motina Luiza Antuanetė Blank pranc. Louise Antoinette Blanc, pirmojo Monte Karlo kazino įkūrėjo duktė. Sesuo Liudvika Radvilaitė (18771942 m.)

Šeima[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmoji žmona Renata iš Habsburgų giminės, su kuria išskyrė karas. Antroji žmona – pusseserė, Dominyko Marijos Radvilos (18521938 m.) ir Dolores de Agramonte duktė Dolores Konstancija Radvilaitė (18861966 m.) Vaikų nesusilaukė. Leonui mirus Dolores ištekėjo už dailininko Mogenso Tvedės (šved. Tvede Mogens).

Leono Konstantino Radvilos kapas

Turtingo senelio ir turtingų tėvų vaikui nieko netrūko, tačiau įgimta ekstravagancija ir nuotykių paieškos jį nuvedė į Prancūzijos armiją. Dažniausiai sukosi Paryžiaus aristokratijos sluoksniuose, bendravo su menininkais, poetais, rašytojais. Vienas geriausių jo draugų buvo rašytojas Marselis Prustas.

1918 m. kartu su bendraminčiais įkūrė Prancūzijos-Lenkijos karinę misiją, pradėjusią verbuoti užsienyje gyvenančius lenkus tarnauti Lenkijos kariuomenėje.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Leonas Konstantinas RadvilaLietuviškoji tarybinė enciklopedija, IX t. Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 1982. T.IX: Pintuvės-Samneris, 306 psl.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Trimitų herbo Radvilos lenkų kalba