Legend of the Galactic Heroes

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Legend of the Galactic Heroes
Žanras Kosminė opera, karinė mokslinė fantastika, drama
Romanas
Autorius Yoshiki Tanaka
Leidėjas Japonija Tokuma Shoten
Išleidimo data 1982 m. lapkričio 30 d. –
1987 m. lapkričio 15 d.
Tomų sk. 10
Romanas: Legend of the Galactic Heroes Side Stories
Autorius Yoshiki Tanaka
Leidėjas Japonija Tokuma Shoten
Išleidimo data 1984 m. rugsėjo 1 d. –
1989 m. liepos 31 d.
Tomų sk. 4 ir 5 apsakymai
Manga
Autorius Katsumi Michihara
Leidėjas Japonija Tokuma Shoten
Serializuota  Shōnen Captain (1989–1994)
Chara
Leidimo metai 1986 m. rugpjūčio 10 d. –
2000 m. vasaris
Tomų sk. 11
Filmas: Legend of the Galactic Heroes: My Conquest is the Sea of Stars
Režisierius Noboru Ishiguro
Studija Kitty Films, Madhouse
Išleidimo data 1988 m. vasario 6 d.
Trukmė 60 min.
OVA
Režisierius Noboru Ishiguro
Studija Kitty Films, Artland, Magic Bus
Serijų sk. 110
Išleidimo data 1988 m. gruodis – 1997 m. kovas
Trukmė 27 min.
Filmas: Legend of the Galactic Heroes: Golden Wings
Režisierius Keizou Shimizu
Studija Kitty Films
Išleidimo data 1992 m. gruodžio 12 d.
Trukmė 60 min.
Filmas: Legend of the Galactic Heroes: Overture to a New War
Režisierius Keizou Shimizu, Kenichi Maeda
Studija Kitty Films
Išleidimo data 1993 m. gruodžio 18 d.
Trukmė 90 min.
OVA: Legend of the Galactic Heroes Side Stories
Režisierius Noboru Ishiguro
Studija Kitty Films, Artland, Magic Bus
Serijų sk. 52
Išleidimo data 1998 – 2000 m.
Trukmė 27 min.

Legend of the Galactic Heroes (jap. 銀河英雄伝説 = Ginga Eiyū Densetsu), taip pat žinoma kaip Gineiden (銀英伝) – mokslinės fantastikos romanų serija, kurią parašė japonų rašytojas Jošiki Tanaka.

Istorijos veiksmas klostosi tolimoje ateityje Paukščių Tako galaktikoje, kur vyksta 150 metų besitęsiantis karas tarp dviejų tarpžvaigždinių žmonijos valstybių – Galaktikos imperijos ir demokratiško Laisvų planetų aljanso. Pasakojama apie du priešininkus, imperijai atstovaujantį ir užkariauti galaktiką siekiantį Reinhardą fon Miuzelį (Reinhard von Müsel) ir Jangą Venlį (Yang Wen-li), kuris bando užkirsti tam kelią.

19882000 m. laikotarpiu keletas Japonijos animacijos studijų (kaip kad „Kitty Films“) romanų seriją adaptavo į anime filmus. Taip pat Kacumi Mičihara sukūrė romanų motyvais paremtus manga komiksus. Pagal knygų ir anime seriją Japonijoje buvo sukurtas miuziklas, kurį atliko Takarazuka Revue trupė,[1] taip pat keletas videožaidimų. 2018 m. balandžio 3 d. pradėta rodyti studijos „Production I.G“ naujai adaptuotą anime serialą, kurio pirmąjį sezoną sudaro 12 serijų.[2] Antrasis sezonas, kurį sudarys trys filmai po keturias serijas, pasirodys 2019 m.[3]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Istorijos veiksmas vyksta tolimoje ateityje Paukščių Tako galaktikoje, apytiksliai XXXVI amžiuje. Dalis galaktikos planetų teraformuotos, jose gyvena tarpžvaigždinės žmonių civilizacijos. Dvi galingos valstybės, Galaktikos imperija ir Laisvų planetų aljansas, be paliovos, apie 150 metų grumiasi dėl viešpatavimo galaktikoje.

XIX a. Prūsiją primenančioje Galaktikos imperijoje ambicingas karo genijus Reinhardas fon Miuzelis greitai kopia karjeros laiptais. Jis trokšta išvaduoti savo seserį Anerozę, kurią kaizeris paskelbė savo naująja žmona. Vėliau jis panorsta ne tik nuversti korumpuotą Goldenbaumų dinastiją, bet ir nugalėti Laisvų planetų aljansą, suvienyti galaktiką ir tapti jos valdovu.

Laisvų planetų aljanse gyvena kitas genijus, Jangas Venlis. Jis iš pradžių troško karo akademijoje įgyti istoriko specialybę ir įstojo į taktinį kovos padalinį tik todėl, kad jam reikėjo pinigų mokslams. Už jo pademonstruotą meistriškumą strategijų taikyme daugelyje lemiamų mūšių ir karinių konfliktų jam greitai buvo suteiktas admirolo laipsnis. Jangas tampa aršiu Reinhardo varžovu, bet jie vis tik gerbia vienas kitą. Jangas garsėja sėkmingomis pergalėmis kovose, kur rodos šansų laimėti nėra, nepaisant to, kad visada atsiduria silpnesniojo vaidmenyje bei nedideliais civilių ir karinės technikos nuostoliais. Be to, jis taip pat geba iš anksto numatyti priešininkų veiksmus.

Be šių dviejų herojų, istorijoje taip pat pilna ir kitų ryškių veikėjų bei painių politinių intrigų. Istorijos eiga dažnai nukrypsta nuo pagrindinių veikėjų ir pasakoja apie nežinomą kareivį, kovojantį dėl išlikimo mūšio lauke.

Be Galaktikos imperijos ir Laisvų planetų aljanso, taip pat yra ir trečia valstybė, žinoma kaip Fezano dominija (autonominė valstybė-miestas Galaktikos imperijos sudėtyje), kuri prekiauja su abejomis kariaujančiomis pusėmis. Dar yra vadinamasis Teraizmo kultas, kuris teigia, kad žmonės turėtų sugrįžti į Žemę. Istorijos eigoje Fezano politiniai veikėjai kartu su Teraizmo kultu surengia nevieną sąmokslą, siekdami pakreipti galaktikos karo įvykių kryptį savo palankumui.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]