Laurynas Didžiulis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Edit-delete-not encyclopedic2.svg  Yra kilę abejonių dėl šio straipsnio objekto reikšmingumo ir tinkamumo enciklopedijai.
Galima paieškoti straipsnio objekto aprašymų nepriklausomuose nuo jo patikimuose antriniuose šaltiniuose ir pasiremti jais straipsnyje.

Laurynas Didžiulis - teisininkas, civilinės teisės advokatas, Vilniaus Universiteto docentas, vienas iš pagrindinių nuosavybės santykių ir finansų reguliavimo specialistų Lietuvoje.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė Vilniuje, kur baigė Vilniaus Jono Basanavičiaus vidurinę mokyklą. Savo noru atliko privalomąją pradinę karo tarnybą Lietuvos Kariuomenėje.

Pabaigęs Vilniaus Universiteto vientisąsias teisės studijas, ilgą laiką dirbo Lietuvos Aukščiausiajame Teisme teisėjo padėjėju. Doktorantūros studijų metu stažavosi Belgijos Gento Universiteto Teisės Fakultete, o 2014 m. apgynęs disertaciją "Finansų tarpininko civilinė atsakomybė, kaip investuotojų apsaugos priemonė" tapo socialinių mokslų daktaru. Tais pačiais metais pradėjo advokato praktiką ir įkūrė advokatų kontorą CONFIDENCE Law Office. 2016 m. Vilniaus Universiteto Teisės Fakulteto Alumni draugijos paskelbtas išskirtiniu jaunuoju mokslininku.

Akademinė ir profesinė veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vilniaus Universitete yra docentas, dėsto daiktinės teisės, prievolių teisės ir finansų rinkų finansų rinkų teisinio reguliavimo disciplinas. Dėstė paskaitas Lozanos (Šveicarija) ir Lisabonos (Portugalija) universitetuose. Periodiškai veda civilinės teisės mokymus teisės praktikams - teisėjams, notarams, antstoliams ir advokatams. Taip pat Laurynas Didžiulis yra Privatinės lyginamosios teisės instituto narys, daugelio mokslinių straipsnių autorius, Vilniaus Universiteto vadovėlio "Daiktinė teisė" bendraautorius ir atsakingas redaktorius, teisės praktikumo "Daiktinė teisė" bendraautorius, tarptautinei teisės enciklopedijai skirtos monografijos "Lithuanian Contract Law" autorius. 2018 m. pabaigė JAV Harvardo Universiteto Sutarčių teisės kursą ir Vilniaus Universitete suorganizavo bei moderavo nacionalinę mokslinę konferenciją „Daiktinė teisė: ar privatinės teisės pamatai atlaikys XXI a. iššūkius?“, skaitė joje mokslinį pranešimą. Mokslinėje veikloje dažniausiai tyrinėja civilinių prievolių, investicijų ir nuosavybės apsaugos klausimus.

Teisinę praktiką pradėjo Lietuvos Teisės Institute, vėliau beveik metus dirbo vienoje iš didžiausių tuo metu Lietuvoje advokatų kontorų. Baigęs teisės studijas beveik šešerius metus dirbo Lietuvos Aukščiausiajame Teisme konsultantu, o vėliau ir teisėjo padėjėju.

2014 m. tapo advokatu ir kartu su universiteto kolega Pauliumi Miliausku Vilniuje įsteigė sparčiai augančią verslo teisės advokatų kontorą – CONFIDENCE Law Office. Advokato praktikoje Laurynas Didžiulis daugiausiai dirba su ginčais nekilnojamojo turto ir finansų rinkose.

Taip pat Laurynas Didžiulis yra arbitras, įtrauktas į Vilniaus Komercinio Arbitražo Teismo rekomenduojamų arbitrų sąrašą, Lietuvos Banko Vartotojų ir bankų tarybos narys ir Investuotojų asociacijos narys.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]