Latvijos etnokultūrinės sritys

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Latvijos etnokultūrinės sritys su pažymėtomis didesnėmis gyvenvietėmis.

Latvijos etnokultūrinės sritys – formaliai pripažinti atskiri regionai Latvijoje. Nors kai kurie regionai yra pripažįstami kaip visiškai kultūriškai atskiros sritys, kitų regionų atsiradimas lemtas istorinių aplinkybių, tokių kaip priklausymas skirtingoms valstybėms arba atskiriems administraciniams ar kitokiems vienetams. Latvijos Konstitucija pripažįsta 4 atskirus regionus: Kuržemė, Žiemgala, Latgala ir Vidžemė.[1]

Sritys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kai kuriais atvejais, Kuržemė ir Žiemgala yra laikomi kaip vienas regionas. Taip yra dėl politinio Latvijos suskirstymo tarp 1629 ir 1917 m., kai Kuršas ir Žiemgala buvo laikomi vienu administraciniu vienetu. Šis vienetas iš pradžių buvo vadintas Kuršo kunigaikštyste, paskui, jau kaip Rusijos imperijos dalis priklausė Kuršo gubernijai. Vidžemė ir Latgala buvo laikyti atskirais politiniais vienetais.

Dėl tokio skirstymo lieka trys regionai: Kuržemė (įskaitant Žiemgalą ir Sėlą), Vidžemė ir Latgala. Šis skirstymas jau nėra taip plačiai naudojamas, tačiau tiek Latvijos herbe, tiek ant Laisvės paminklo Rygoje yra trys žvaigždės: Kuržemė, Vidžemė ir Latgala, susijungusios į vieną Latviją 1918 m.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Valts Kalnins (2001 m. spalio mėn.). „Elections“. Latvian Institute of International Affairs (LIIA). Suarchyvuotas originalas 2003-05-27. Nuoroda tikrinta 2010-01-04.