Laskerio apdovanojimas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Laskerio apdovanojimas
Įteikiamas užpasiekimus medicinos srityje
PristatoLaskerio fondas
ŠalisJungtinės Amerikos Valstijos JAV
Atlygis$250 000
Pirmasis apdovanojimas1945 m.
Premijų fondo steigėjas A. Laskeris (1880–1952)

Laskerio apdovanojimas (angl. Lasker Award) – kasmetinis apdovanojimas, teikiamas nuo 1945 m. už išskirtinius pasiekimus medicinos mokslų srityje. Premijos teikimą administruoja Laskerio fondas, kurio įkūrėjai buvo JAV verslininkas ir filantropas Albertas Laskeris (1880–1952) ir jo žmona visuomenės veikėja Mary Lasker (1900–1994).

Laskerio apdovanojimai kartais vadinami „Amerikos nobeliais“. Šie apdovanojimai įgijo gerą reputaciją numatant būsimus Nobelio premijos laureatus. Nobelio premiją gavo 86 Laskerio laureatai, iš kurių 32 buvo gautos per pastaruosius du dešimtmečius.[1]

Laskerio apdovanojimas apima keturias pagrindines nominacijas su atskiromis $250 000 vertės piniginėmis premijomis:[1]

  • Alberto Laskerio apdovanojimas už fundamentaliuosius medicinos tyrimus (Albert Lasker Basic Medical Research Award) – įteikiama medikams mokslininkams. Beveik pusė šios premijos laureatų vėliau yra gavę ir Nobelio premijas.
  • Alberto Laskerio apdovanojimas už klinikinius medicinos tyrimus (Albert Lasker Clinical Medical Research Award) – įteikiama geriausiems praktikuojantiems gydytojams.
  • Alberto Laskerio apdovanojimas už visuomeninę tarnybą (Albert Lasker Public Service Award) – už federalinių įstatymų priėmimą, finansavimą ir kitą visuomenei svarbią veiklą sveikatos apsaugos srityje.
  • Alberto Laskerio apdovanojimas už ypatingus nuopelnus (Albert Lasker Special Achievement Award).

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 „The Lasker Awards Overview“. Nuoroda tikrinta 2013-11-26. 

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]