Labardžių pagrindinė mokykla

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Rietavo savivaldybės
Labardžių pagrindinė mokykla
[[Vaizdas:|Rietavo savivaldybės
Labardžių pagrindinė mokykla herbas|center|100px]]
[[Vaizdas:|Rietavo savivaldybės
Labardžių pagrindinė mokykla|250px]]
Miestas (gyvenvietė) Labardžiai
Rietavo savivaldybė
Mokyklos direktorius (-ė) Elena Buržinskienė
Mokinių skaičius 63
Įkūrimo data 1917
Uždarymo data {{{uzdarimo data}}}
Išleista laidų
Pedagogų skaičius 14

Rietavo savivaldybės Labardžių pagrindinė mokykla – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Rietavo savivaldybėje, Labardžiuose, vykdanti priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir papildomo ugdymo programas lietuvių kalba. Įstaigos kodas 291132120. Steigėjas Rietavo savivaldybės taryba.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmoji mokykla Labardžiuose atidaryta 1917 m. ūkininko Montvydo troboje. Mokytoju dirbo Mažutis, vaikus jis mokė ne tik aritmetikos, gramatikos, istorijos, bet ir kitų disciplinų, net vokiečių kalbos. Gyvenimo ir darbo sąlygos Labardžiuose buvo sunkios, todėl mokytojai dažnai keisdavosi. Nuolat buvo keičiama ir mokyklos vieta. 1925 m. ji veikė ūkininko Juozo Matyžiaus sodyboje, nuo 1929 m. - pas Antaną Vaičiulį. 1948 m. Labardžiuose gyvenusių stambių ūkininkų Adelės ir Prano Jasų šeimą ištrėmė į Sibirą. Liko tuščias didelis namas. Tada į jį perkėlė pradžios mokyklą.

1951 m. mokyklai suteiktas septynmetės statusas. Didėjant mokinių skaičiui, senajame name visi besimokantys nebetilpo, todėl 1961 m. buvo pradėtas statyti mūrinis mokyklos priestatas, kuriame dabar veikia kultūros namai. 1962 m. mokykla tapo aštuonmete. 1973 m. Labardžių aštuonmetė reorganizuota į pradinę, 1993 m. sausio 11 d. mokykla reorganizuota į devynmetę ir vėl pradėjo veikti Labardžiuose, 1994 m. ji tapo pagrindine.

Ugdant ir lavinant mokinius, Labardžiuose daug dėmesio skiriama popamokinei veiklai. Veikia dainavimo, choreografijos, anglų, rusų kalbų, raiškiojo skaitymo, dramos, sporto būreliai.

Direktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]