Lietuvos Respublikos atominės elektrinės įstatymas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio LR atominės elektrinės įstatymas)
Jump to navigation Jump to search
 Emblem-paragraph.svg  Straipsnio tekstas ar jo dalis yra teisės akto ar jo fragmento kopija, kurią dar reikia pritaikyti Vikipedijai.
Pritaikykite pateiktą medžiagą Vikipedijai – perrašykite enciklopediniu stiliumi, apibendrinkite ar pan. Galite pateikti pasiūlymų diskusijose.

Lietuvos Respublikos atominės elektrinės įstatymas (LR AEĮ) - 2007 m. birželio 28 d. priimtas LR įstatymas (Nr. X-1231), skirtas įtvirtinti naujos atominės jėgainės Lietuvoje projekto įgyvendinimo nuostatas, sudaryti teisines, finansines ir organizacines prielaidas projektui įgyvendinti. Pagal LR AEĮ jėgainės projekto įgyvendinimo bendrovė (LEO LT) steigiama, registruojama ir veikia pagal Lietuvos Respublikos teisę (jos buveinė yra Lietuvos Respublikoje), atsako už projekto įgyvendinimo darbų vykdymą pagal branduolinės energetikos veiklai keliamus saugos reikalavimus. Įvykdžiusi teisės aktuose nustatytus reikalavimus ir gavusi atitinkamus leidimus bei licencijas, Bendrovė tampa atominę elektrinę eksploatuojančia organizacija ir teisės aktų nustatyta tvarka plečia elektros energijos gamybos pajėgumus. Projekto įgyvendinimo bendrovė ir nauja atominė elektrinė turi ypatingą strateginę reikšmę Lietuvos nacionaliniam saugumui ir valstybės esminiams interesams.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]