LAN party

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Maža privati LAN sueiga

LAN party ("LAN vakarėlis"}}) – žmonių su kompiuteriais ar žaidimų konsolėmis susibūrimas, kuomet tarp šių įrenginių, naudodami maršrutizatorių arba komutatorių, jie užmezga vietinį ryšį (LAN). Pagrindinė LAN party paskirtis yra žaisti kelių žaidėjų kompiuterinius žaidimus kartu. Šių tinklų dydis varijuoja nuo mažų (dviejų žaidėjų) iki labai didelių susibūrimų (šimto ir daugiau žaidėjų). Mažos sueigos gali susiformuoti spontaniškai ir pasinaudoti namų tinklo įranga, tačiau didesnės paprastai reikalauja daugiau planavimo, įrangos ir pasiruošimo.

Nuo 2013 m. LAN party dydžio pasaulio rekordas yra 17 403 sujungtų sistemų.[1] Rekordas pasiektas „DreamHack“ festivalyje, Švedijos mieste Jonšiopinge.

LAN party skiriasi nuo LAN žaidimų centrų ir interneto kavinių tuo, kad dalyviai turi atsinešti savo pačių kompiuterius (angl. BYOC – Bring Your Own Computer) ir tuo, kad jos nėra nuolatinė tokių renginių vieta. LAN party paprastai vyksta bendrose susitikimų vietose ar gyvenamosiose vietose.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „DreamHack, the world's largest computer festival“. 2014. Suarchyvuotas originalas 2014-07-11. Nuoroda tikrinta 2014-02-25.