L.A. Noire

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
L. A. Noire
Lanoiregame.jpeg
Kūrėjas Team Bondi
Leidėjas Rockstar Games
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2011 m. gegužės 17 d.
Žanras (-ai) Veiksmo ir nuotykių
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai BBFC: 15
ESRB: M – Mature
PEGI: 18+
Platforma PlayStation 3
Xbox 360
Microsoft Windows
Xbox One
PlayStation 4
Versija
Variklis Havok
Reikalavimai
Platinimas
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas
Kitos dalys

L. A. Noire – kompiuterinis veiksmo žaidimas, sukurtas bendrovės „Team Bondi“ ir išleistas „Rockstar Games“. Žaidimas buvo išleistas 2011 m. gegužės 17 d. Playstation 3 ir Xbox 360 konsolėms, o Microsoft Windows versija pasirodė tų pačių metų lapkričio 8 d.

„L.A. Noire“ veiksmas vyksta 1947 metais, Los Andžele, JAV, žaidėjas valdo Los Andželo policijos departamento pareigūną ir bando išspręsti bylas penkiuose skirtinguose departamento skyriuose. Žaidėjai turi tyrinėti nusikaltimų vietas, sekti užuominas ir tardyti įtariamuosius. Kiekvienos bylos istorijos atskleidimas priklauso nuo minėtų užduočių įvykdymo.

Žaidimo stilius ir siužetas turi film noir elementų bei yra paremti tikromis bylomis, kurios 1947 metais buvo skelbiamos Los Andželo žiniasklaidoje. Žaidime naudojama išskirtinė spalvų paletė, o žaidėjas taip pat turi galimybę žaidimo vaizdą paversti nespalvotu. Įvairūs siužeto elementai turi užuominų ir iš kitų detektyvinių istorijų – „The Naked City“, „Kinų kvartalo“, „Neliečiamųjų“, „Juodosios Dalijos“ ir „Los Andželo paslapčių".

„L.A. Noire“ žymus tuo, kad žaidimo kūrime buvo panaudota australų kompanijos „Depth Analysis“ sukurta technologija „MotionScan“, kuria veikėjus vaizduojantys aktoriai buvo filmuojami su 32 kameromis, kurios įrašinėjo veido išraiškas iš visų kampų.[1][2] Technologija yra svarbi žaidimo tardymo mechanikai, kadangi žaidėjai turi nagrinėti įtariamųjų reakcijas, norėdami atpažintų melą nuo tiesos. „L.A. Noire“ buvo pirmasis pasaulyje kompiuterinis žaidimas, rodytas Tribekos filmų festivalyje.[3] Iš karto po jo išleidimo žaidimas sulaukė didžiulio pripažinimo dėl aukštos kokybės siužeto pasakojimo ir veido animacijų technologijos.

Iki 2012 m. vasario mėn. buvo parduota apie 5 mln. žaidimo kopijų.[4]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Why Rockstar’s "L.A. Noire" Won’t Be Another "GTA" or "Red Dead" - Techland - TIME.com“. Techland. 2010-11-24. Nuoroda tikrinta 2015-02-17. 
  2. „L.A. Noire Debuts New Animation Capture Solution From Depth Analysis“. Gamasutra. Nuoroda tikrinta 2011-02-23. 
  3. „2011 Film Guide | L.A. Noire“. TribecaFilm.com. Suarchyvuotas originalas 2012-03-27. Nuoroda tikrinta 2011-03-30. 
  4. Dutton, Fred (2011-05-19). „L.A. Noire sales near 5 million mark“. Eurogamer. Nuoroda tikrinta 2012-02-03. 

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]