Kurt Cobain

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta šaltinių ar nuorodų į juos.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.
Kurt Donald Cobain

Kurt Donald Cobain
Biografija
Gimė 1967 m. vasario 20 d.
Aberdynas (Vašingtonas), JAV
Mirė 1994 m. balandžio 5 d.
Aktyvumo metai 1987-1994
Susijusi veikla Nirvana

Kurt Donald Cobain (1967 m. vasario 20 d. – 1994 m. balandžio 5 d. apie) – grupės Nirvana vokalistas ir lyderis.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

K. Cobainas gimė 1967 metais mažame miestelyje, Aberdyne, netoli Sietlo. Iki paauglystės Kurtas Cobainas gyveno normalų Vidutinės Amerikiečių šeimos gyvenimą, tačiau išsiskyrus jo tėvams jam buvo diagnozuotas hiperaktyvumas. Ritalinas, paskirtas K. Cobainui gydyti, lėmė jo priklausomybę heroinui. K. Cobainas buvo tolerantiškas netradicinės orientacijos žmonėms, todėl dažnai būdavo išstumiamas iš bendraamžių draugijos, o jo pirmoji pažintis su policija taip pat buvo ankstyva, mat jaunuolis dėl vandalizmo buvo apkaltintas banko turto niokojimu.

Keturiolikto gimtadienio proga, Kurto dėdė leidžia jam rinktis dovaną elektrinę gitarą ar dviratį. Kurtas pasirenka gitarą ir pradeda savo kelionę į roko padanges.

Būdamas šešiolikos Kurtas susižavėjo vietos pankroko grupe „The Melvins“ – drauge su ja jis važinėjo po koncertus, tampė aparatūrą bei dalyvaudavo linksmybėse, kurios dažnai tęsdavosi iki pat ryto. 1984-aisiais baigė mokyklą, tačiau niekur daugiau mokytis nesirengė. Po konflikto su motina atsidūrė gatvėje, dirbo įvairius laikinus darbus ir kurį laiką prisiglausdavo tai pas draugus, tai pas gimines. Vėliau šią savo valkatavimo patirtį jis išsakys skausmo ir vienatvės kupinoje dainoje „Something In The Way“.

1992 metais, Havajuose, K. Cobainas vedė grupės „Hole“ lyderę Courtney Love, kuri buvo gan atšiauraus charakterio ir turėjo priklausomybę stipriesiems narkotikams. Beje, tuo metu ir pats Cobainas buvo jau gerokai įklimpęs į narkotikus, gal todėl jų šeimyniniai santykiai nuolatos kybojo ant plauko, net ir gimus dukrytei Frances Bean Cobain.

Tuo metu per labai trumpą laiką net du kartus Cobainas buvo atsidūręs ligoninėje dėl narkotikų. Nors Kurtas ir buvo narkomanas, tai nesutrukdė jam dalyvauti MTV apdovanojimuose, kur „Nirvana“ buvo nominuota geriausio klipo kategorijoje. Per šį šou įvyko nemalonus incidentas – dainuojant „Lithium“, ant bosisto Kristo Novoselico galvos nukrito gitara, ir jis scenoje nugriuvo praradęs sąmonę.

1994 m. balandžio 8 dieną K. Cobaino kūnas buvo rastas jo paties namų garažo antrajame aukšte, su šautine žaizda burnoje. Teismo ekspertizės metu Cobaino kūne buvo rastas toks heroino kiekis, kurio būtų užtekę trims žmonėms, bei nemažas kiekis raminamųjų. Atsisveikinimo raštelyje, kuris buvo rastas šalia kūno, Cobainas išpažino dėkingumą gerbėjams ir draugams, tačiau prisipažino, kad nebegali daugiau meluoti jiems kurdamas muziką, kuri jo paties neįkvepia.

Biografiniai filmai

Soaked In Bleach (2015)

Kurt Cobain : montage of heck (2014)

The last 48 hours of Kurt Cobain

Kurt Cobain documentary - the story of Nirvana

Kurt Cobain the early story of a legend

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]