Krivilių pradinio ugdymo skyrius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Varėnos rajono
Krivilių pradinio ugdymo skyrius
[[Vaizdas:|Varėnos rajono
Krivilių pradinio ugdymo skyrius herbas|center|100px]]
[[Vaizdas:|Varėnos rajono
Krivilių pradinio ugdymo skyrius|250px]]
Miestas (gyvenvietė) Kriviliai, Varėnos raj.
Mokyklos direktorius (-ė) Algimantas Vitkus
Mokinių skaičius 53
Įkūrimo data 1946
Uždarymo data {{{uzdarimo data}}}
Išleista laidų
Pedagogų skaičius 7

Varėnos rajono Krivilių pradinio ugdymo skyrius – buvusi dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Varėnos raj. Kriviliuose, vykdanti priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir papildomo ugdymo programas lietuvių kalba. Įstaigos kodas 190107992. Steigėjas Varėnos rajono savivaldybės taryba.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmoji Krivilių kaimo mokykla

Krivilių mokykla įkurta 1946 m. Į mokyklą atėjo beveik 100 vaikų. Mokyklos įkūrėjas ir pirmasis mokytojas Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos auklėtinis Antanas Šimukonis. Tuo metu beveik visi kaimo žmonės ir aplinkinių kaimų gyventojai kalbėjo „gudų“ kalba. A. Šimukonis patikrino mokinių žinias, suskirstė į keturias klases ir pradėjo dirbti Motiejaus Ivoškos namuose dviem pamainom. 1947 m. į mokyklą atvyko Adelė Kalanavičiūtė-Kareivienė ir Liudas Kareiva. Šie mokytojai dirbo su pradinėmis klasėmis, o A. Šimukonis dėstė visus dalykus penktoje klasėje.

Kiekvienais metais vis prisidėdavo po vieną klasę ir 1952 m. Krivilių septynmetę mokyklą baigė pirmoji jaunųjų abiturientų laida. Septynmetė mokykla buvo įsikūrusi Jono Sukacko ir Jono Jusevičiaus namuose. 1952 m. pastatyti du mediniai mokyklos pastatai Krivilių kaimo centre, o septintame dešimtmetyje išaugo mūrinis priestatas. Į Krivilius atvyko eilė jaunų mokytojų, pagerėjo darbas mokykloje, išaugo mokyklos vaidmuo vietinių ir aplinkinių kaimų gyvenime. Mokykla tapo tikru švietimo ir kultūros židiniu. Vaikai mokykloje mokėsi iš visų aplinkinių kaimų maždaug šešių kilometrų spinduliu, taip pat ir iš Baltarusijos. Dauguma atėję į pirmą klasę nieko nesuprasdavo lietuviškai. Mokykla buvo lietuvybės ugdymo židinys. Mokykloje rinkdavosi kaimo jaunimas. Susirinkę čia dainuodavo lietuvių liaudies dainas, ruošdavo vaidinimus. Tai buvo tikras klojimo teatras. Į tokius vakarėlius susirinkdavo ne tik kriviliškiai, bet ir aplinkinių kaimų jaunimas. Šių renginių iniciatoriai ir dalyviai buvo mokytojai Adelė ir Liudas Kareivos, Adelė Kučinskienė, Elena Banevičienė, Janina Kuliešienė.

Krivilių mokykla garsėjo gerais meno saviveiklos kolektyvais. Nuo 1952 m. veikė moksleivių choras, du šokių rateliai, etnografinis ansamblis. Meno saviveiklai 41 metus vadovavo Adelė Kučinskienė. Mokykla didžiavosi savo gražia, tvarkinga aplinka. Prie mokyklos visada žydėdavo gėlės, vėliau sužaliavo medžiai. Greta mokyklos įkurtas stadionas.

Iki 1986 m. mokykla buvo aštuonmetė, iki 1993 m. devynmetė, nuo 1993 m. – pagrindinė. Nuo 1997 m. sustiprėjo mokyklos materialinė bazė: mokykla turi valgyklą, erdvią sporto salę, stadioną, o 2004 m. įrengta kompiuterių klasė. Krivilių mokykloje yra priešmokyklinio ugdymo klasė. 2006 m. mokykloje mokėsi 48 moksleiviai ir 5 priešmokyklinės grupės ugdytiniai dirbo 14 pedagogų ir 6 aptarnaujančio personalo darbuotojai.

Įstaiga perorganizuota į Panočių vidurinės mokyklos Krivilių pradinio ugdymo skyrių, o 2008–2009 m. likviduota.[1]

Direktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Žymūs mokiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]