Kristianstado savivaldybė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Kristianstado savivaldybė
šved. Kristianstads kommun
Valstybė Švedijos vėliava Švedija
Lenas Skonė
Administracinis centras Kristianstadas
Vadovas Göran Bengtsson Asklöf
Gyventojų (2010) 79 543
Plotas 1 828 km²
Tankumas (2010) 44 žm./km²
Vikiteka Kristianstado savivaldybėVikiteka

Kristianstado savivaldybė (šved. Kristianstads kommun) – savivaldybė pietų Švedijoje, Skonės lene. Administracinis centras Kristianstadas. Savivaldybės adresas: Vestra Storgatan 14, 291 32 Kristianstad, Sweden.

Valdymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kristianstado savivaldybės atstovaujantis organas yra Savivaldybės taryba, kas ketverius metus renkama iš 71 nario pagal proporcinę rinkimų sistemą. Vieną dieną renkama savivaldybės taryba, Skonės regiono taryba ir Riksdagas (parlamentas). Savivaldybės tarybos rinkimams partijos 4 rinkimų apygardose pasiūlo rinkėjams vieną arba atskirus kandidatų sąrašus. Kandidatus gali kelti ir vietinė partija, atstovaujanti tik vieną apygardą ar miestą.

Savivaldybės taryba sudaro Vykdomąjį komitetą, kuriam pavaldžios Finansų, Personalo, Savivaldybės administracijos, Savivaldybės turto, Informacijos, prekybos, pramonės ir turizmo bei Saugumo ir gelbėjimo tarnybos. Tarybos nariai dirba 7 komitetuose, kuriems pavaldūs atitinkami administracijos skyriai ir tarnybos.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1622 m. Kristianstadui suteikta privilegija, o 1719 m. miestas tapo Kristianstado leno ir generalgubernatoriaus sostine. Nuo 1800 m. krašto valdžia perkelta į Malmę. Kaip viena iš 2500 Švedijos savivaldybių Kristianstado savivaldybė įsteigta 1863 m. sausio 1 d. 1887 m. prijungta Ohuso teritorija.

1952 m. komunų reforma Švedijos savivaldybių skaičių sumažino nuo 2281 iki 816. Kristianstado komunoje gyvenviečių skaičius padidėjo iki 33. 1971 m. savivaldybės dar kartą sustambintos, po reformos jų liko 277, o prie Kristianstado prijungtos Everiodo ir Fjalkingės gyvenvietės. 1974 m. savivaldybės teritorija dar padidėjo. 2007 m. Kristianstado savivaldybėje buvo 40 miestų ir kaimų.

Savivaldybės gyvenvietės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Miestai partneriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]