Kreidelės

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
24 spalvų kreidelės

Kreidelės yra spalvota vaško, kreidos, medžio anglies ar kitos medžiagos lazdelė, naudojama rašymui ar piešimui. Kreidelės, pagamintos iš aliejinės kreidos, yra vadinamos aliejine pastele; kai kreidelės pagamintos iš pigmento su sausais klijais, tai yra tiesiog pastelė. Riebaliniai pieštukai yra gaminami iš nuspalvintų sukietintų riebalų ir naudojami piešiant ant kietų, blizgių paviršių, tokių kaip porcelianas ar stiklas.

Vaškines kreideles paprastai naudoja vaikai piešimui bei spalvinimui. Kreidelės yra pagrindinė piešimo priemonė daugelyje pasaulio vaikų darželių bei pradinių mokyklų. Su jomis paprasta dirbti, jos neteplios (kaip dažai ir žymekliai), buki (nelieka rizikos įsidurti smailiu galu, kaip nutinka naudojant pieštukus ar rašiklius), nenuodingos, yra platus spalvų pasirinkimas.

Didžiausias pasaulyje vaškinių kreidelių gamintojas yra „Binney & Smith Inc.“, kuris gamina „Crayola“ kreideles iš parafininio vaško (naftos produktas). Sojų aliejus taip pat gali būti naudojamas kreidelių gamyboje, nors tai ir nėra labai paprasta.

Kai kurios dailės kompanijos, tokios kaip šveicarų „Caran d‘Ache“, gamina vandenyje tirpias kreideles. Su ar be vandens, vos užtepus ant medžiagos, kreidelių spalvas galima lengvai maišyti.

Jean-Francois Millet yra yra puikus pavyzdys menininko, naudojančio conte kreideles savo darbuose.