Pereiti prie turinio

Krasnodaro krašto herbas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Krasnodaro krašto herbas

Krasnodaro krašto herbas – oficialus Krasnodaro krašto simbolis, patvirtintas 2004 m. birželio 23 d.

Herbo skydas prancūziškas/rusiškas. Laukas žalias su auksine galva.
Žaliame lauke auksinė dantyta gynybinė siena, su dviem auksiniais dantytais bokštais ir atvirais vartais. Virš vartų iš už sienos kyšo auksinis plunksnius, o jo šonuose – dvi auksinės ietys su sidabriniais bunčiukais.
Auksinėje galvoje matyti viršutinė imperatoriško juodo dvigalvio erelio pusė. Kiekviena galva turi auksinę karūną, snapai auksiniai, liežuviai raudoni. Virs abiejų galvų bendra imperatoriška karūna, iš kurios išeina dvi mėlynos juostos. Ant erelio krūtinės – Kaukazo kryžius.

Virš skydo – kunigaikščio karūna. Virš karūnos – mėlyna vėliava su auksiniu inicialu, virš vėliavos – auksinis dvigalvis Rusijos erelis.
Už skydo sukryžiuotos keturios mėlynos vėliavos (po dvi kiekviename skydo šone), kurių mėlyni kotai kišo iš po skydo apačios. Vėliavos su auksiniais incialais, apsuptais ąžuolo ir lauro vainikais. Inicialai – imperatorės Jekaterinos II, imperatorių Pavlo I, Aleksandro I ir Nikolajaus I. Vėliavų viršūnės, kutai ir kutiniai apsiuvai auksiniai. Vėliavų kutai apipinti Lenino ordino juostomis, kurios surištos po skydu mazgu su dviem kilpomis.

Kaukazo kryžius – tai atminimo ženklas, juodas kryžius su sukryžiuotais kalavijais, kuriuo 1909 m. buvo apdovanojami Kaukazo karo veteranai jo pasibaigimo 50-mečio proga.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]