Pereiti prie turinio

Kosta Dorada

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Salou miestelio paplūdimys
Platja de la Pineda

Kosta Dorada (isp. Costa Dorada, kat. Costa Daurada – „auksinė pakrantė“) – 216 km ilgio Balearų jūros pakrantės ruožas Ispanijos šiaurės rytuose. Kosta Dorada yra tarp Vilanova i la Želtru šiaurėje ir Ebro deltos pietuose esančio Alkanaro, t. y. apima visą Taragonos provincijos pakrantę. Tai vienas populiariausių Ispanijos kurortų.

Skirtingai nuo šiauriau esančio Kosta Bravos kurorto, Kosta Dorada turi ilgus, smulkaus smėlio ir lėkštus paplūdimius, idealiai tinkamus maudymuisi. Kosta Dorados pakrantėje, lyginant su kitomis Ispanijos pakrantėmis, yra žymiai daugiau smėlėtų pliažų, nei uolėtų krantų. Gelsvame paplūdimių smėlyje yra aukso spalvos saulėje žaižaruojančių smilčių, dėl to šis regionas ir pavadintas "auksine pakrante".

Kosta Dorados pakrantėje 3 kurortiniai miesteliai: Salou, Kambrilis ir La Pineda. Visi jie tarpusavyje panašūs, parduotuvės ir turgus atidarytas visomis dienomis, dirba be pertraukų.

Salou įsikūręs į pietus nuo Barselonos (~100 km). Jame galima pamatyti nuostabią palmių alėją ir įvairiaspalvius fontanus, apsipirkti turguje. Taip pat šalia Salou yra atrakcionų parkas „Port Aventura“, pastatytas 1995 m.

7 km į pietus nuo Salou įsikūręs žvejų miestelis Kambrilis. Jis garsėja savo žuvies ir jūros gėrybių restoranų gausa ir siautulingu naktiniu gyvenimu. Šis kurortas ypač tinka vandens sporto mėgėjams ir poilsiui su draugais.

Šiaurėje nuo Salou yra ramus La Pineda miestelis, pagarsėjęs savo vandens atrakcionų parku „Aquapolis“. Kurortinėje zonoje „Pineda drink“ daugybė kavinių, restoranų, barų ir diskotekų. Šalia yra ir sporto kompleksas.

Paplūdimiai Kosta Doradoje ramūs, žmonių susirenka vidutiniškai.