Korp! Tilia

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Korp!Tilia (iš lot. k. „liepa“) yra Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentų korporacija. Organizacija įkurta 1989 m. Pavadinimas kilo nuo liepos, augančios VU Istorijos fakulteto (M. Daukšos) kiemelyje. Liepa M. Daukšos kieme - saugomas gamtos paveldo objektas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Tilia“ – viena iš pirmųjų studentiškų organizacijų VU – įkurta 1989 m., kuomet keletas istorijos fakulteto studentų nusprendė įkurti draugus vienijančią organizaciją. Kurį laiką neveikusi, korp! Tilia atsikūrė 2009 m. ir gyvuoja iki šiol.

Simbolika ir tradicijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kaip ir kitos korporacijos korp! Tilia išsiskiria griežta vidinės hierarchijos struktūra (kandidatai, junijorai, senjorai ir filisteriai) bei savo simbolika. Korporacijos spalvos yra mėlyna, juoda ir žalia, atitinkamai simbolizuojančios korporacijos vertybes: ištikimybę bei išmintį, gimtąją žemę, kuriai korporacija dirba ir gyvastį. Spalvas dėvėti gali tik tikrieji korporacijos nariai – spalvūnai (senjorai ir filisteriai). Kitos svarbiausios korporaciją skiriančios žymės tai: emblema – kryžius su strėliniais galais ir cirkulis – specialus, priklausomybę korporacijai simbolizuojantis parašas, kuriuo pasirašyti teisę turi tik spalvūnai.

Korp! Tilia įkūrėjai (apie 1989-1990 m.)

Iškilmingomis progomis korporantai dėvi pagrindine simbolika puoštą uniformą, kurią sudaro per petį juosiama korporantiška juosta, kepuraitė, papuošta korporacijos spalvomis ir cirkuliu (iki įšventinimo į senjorus, junijorų statusą turintys korporantai dėvi tik žalios spalvos ženklelį). Šios snapuotos kepuraitės modelis šiandien yra daugiau mažiau bendras visoms (ne tik Lietuvos) korporacijoms. Trijų elementų uniformos komplektą užbaigia įsegamas ženklelis su emblema.

Korp! Tilia vienija ir tam tikros tiek visoms korporacijoms, tiek išskirtinai šiai istorikų korporacijai būdingos tradicijos – nuo griežtomis gėrimo taisyklėmis reglamentuotų švenčių – „alučių“, fechtavimosi užsiėmimų iki kugelio kepimo susirinkimų ir pasidainavimų ypatingomis progomis, žygiais ir pasivaikščiojimais.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Korporacija pagrindiniu savo prioritetu laiko veiklą už pačios korporacijos ribų – fakultete, universitete ir šalyje: rengia diskusijas fakultete, dalyvauja Istorijos fakulteto dienų (IFDI) programos rengime, veikia išvien su kitomis korporacijomis bei pilietinėmis organizacijomis. Vienas iš paskutinių renginių, 2014 m. pavasarį rengtų kartu su kitomis Lietuvos korporacijomis, buvo orientacinės varžybos po Vilnių „Paskui Nepriklausomybę“, skirtos Kovo 11-osios šventei paminėti. Bendradarbiaujama ir su kitomis organizacijomis: „Lapkričio 2-sios draugija“, įamžinant 1863 m. sukilimo dalyvių atminimą bei dalyvaujant Lietuvos gyvenviečių kapinaičių surašyme, „Vilniaus klubu“, kurio pagalba bei korp! Tilia iniciatyva rengiami protmūšiai Vilniaus istorijos tematika.

Korp! Tilia 2014 m. Vilniaus universiteto Istorijos fakultete

Korporacija „Tilia“ taip pat yra ir tarptautinės studentų asociacijos „International Students of History Association“ (ISHA) narė, kuri ne tik dalyvauja jos rengiamuose tarptautiniuose seminaruose bet ir pati yra keturis kartus kvietusi į Vilnių studentus iš visos Europos: 1997 m. surengtas seminaras tema „Krikščionybė ir pagonybė“, 2001 m. konferencija ir generalinė asamblėja bei seminaras tema „Mažumos“, 2009 m. seminaras tema „Manipuliacijos istorijoje“ ir 2013 m. rudenį tema „Istorija praktikoje“.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]