Kongo tarptautiniai santykiai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Kongo tarptautiniai santykiai du dešimtmečius iki Kongo Respublikos 1991 Nacionalinio susirinkimo buvo labiausiai susiję su socialistinių šalių stovykla - Tarybų Sąjunga, VDR, Kuba (ekonominėje ir karinėje srityse).

Su Prancūzija sieja taip pat glaudūs tarptautiniai ryšiai, ypač sėkmingas bendradarbiavimas po sėkmingos prancūzų investicijos į naftos sektorių (kompanija Elf Aquitaine) nuo 1968.

Po pasaulinio komunizmo sistemos žlugimo ir Kongo daugpartinės demokratijos priėmimo 1991, Kongo dvišaliai santykiai su ankstesniais socialistų sąjungininkais tapo mažiau svarbūs. Pastaruoju metu labai išaugo Prancūzijos vaidmuo.

Kongas yra šių tarptautinėms organizacijų narys - Jungtinės Tautos, Afrikos Vienybės Organizacija, Afrikos Išsivystymo Banko, Bendrojo Tarifų ir Prekybos susitarimo organizacija, centrinės Afrikos valstybių Ekonominė Komisija, centrinės Afrikos Muitinės ir Ekonominė Sąjunga, Tarptautinei Kavos Organizacija, Centrinės Afrikos valstybių sąjunga, INTELSAT, Interpolas, Neprisijungusiųjų Judėjimas ir Grupė 77.

Tarptautiniai ginčai - didžioji dalis Kongo upės sienos su Kongo Demokratinė Respublika neapibrėžta (išskyrus Malebo baseino regioną).