King's College London

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.


King's College London (King's, KCL) yra vienas iš koledžų, sudarančių Londono Universitetą (University of London). King's yra trečias seniausias universitetas Anglijoje, įkurtas Karaliaus Jurgio IV 1829 m.. 1836 m. KCL tapo vienu iš dviejų koledžų, įkūrusių Londono Universitetą.

King's koledžą sudaro devyni fakultetai, išsidėstę pačiame Londono centre, abipus Temzės. KCL yra vienas didžiausių medicinos ir biomedicinos mokslų centrų Europoje, King's turi daugiau medicininių tyrimų centrų nei bet koks kitas Britanijos universitetas. Šiuo metu KCL mokosi apie 18,600 studentų, dirba 5,030 darbuotojų. Koledžo finansinės įplaukos 2010-2011 m. sudarė 524 mln. Didžiosios Britanijos svarų sterlingų.

KCL vertinamas kaip:

  • 16-as geriausias universitetas pasaulyje ir 5-as Europoje pagal 2015 m. QS pasaulio universitetų reitingus.[1]
  • 27-as geriausias universitetas pasaulyje pagal 2016 m. Times Higher Education pasaulio universitetų reitingus.[2]

King's College London istorijoje yra 10 Nobelio premijos laureatų. 2010 m. rugsėjį King's buvo išrinktas Britanijos metų universitetu (The Sunday Times).[3]

King's College London priklauso prestižinėms universitetų sąjungoms, pvz., Russell Group (20 geriausių ir turtingiausių Didžiosios Britanijos universitetų), Golden Triangle (Oksfordo, Kembridžo, Londono universitetai), ir kt.

Britų dienraštis The Sunday Times įvardijo King's College London kaip šeštą universitetą pagal konkurencingumą ir sunkumą įstoti. Siekiant įstoti į bakalauro studijų programas, ypač anglų filologijos, teisės ar verslo studijas, atrankoje kandidatams tenka įveikti net iki 16 žmonių į vieną vietą. Tai reiškia, kad KCL priima vos 8 proc. paraiškas pateikiančių studentų.

Daugiau: King's College London (English)