Kiaulių įlanka

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Koordinatės: 22°13′ š. pl. 81°10′ v. ilg. / 22.217°š. pl. 81.167°r. ilg. / 22.217; 81.167

Regiono žemėlapis

Kiaulių įlanka (isp. Bahía de Cochinos) – nedidelė uždara Karibų jūros įlanka, įsiterpusi į pietinius Kubos krantus, ties Plaja Chirono gyvenviete (Matansaso provincija). Į vakarus nuo įlankos driekiasi pelkėtas Sapatos pusiasalis.

Nors įlankai prigijo „Kiaulių įlankos“ pavadinimas, iš tiesų, tai yra klaidingas vertimas. Telkinys pavadintas pagal vietinę rifų žuvį raudonšonę raguotę (Sufflamen verres).

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kiaulių įlanka pagarsėjo dėl 1961 m. balandžio 17 d. čia įvykusios nesėkmingos amerikiečių invazijos į Kubą. Iš JAV laivų išsilaipino Kubos emigrantų dalinys (apie 1200 žmonių), ketindamas nuversti Fidelio Kastro valdžią. Tačiau okupantai susidūrė su pasipriešinimu ir per 72 valandas buvo apsupti. Apie 1000 žmonių buvo paimta į nelaisvę ir vėliau grąžinta JAV mainais už vaistus ir maisto produktus vaikams. Kiaulių įlankos incidentas pakenkė JAV tarptautiniam prestižui ir sustiprino Fidelio Kastro valdžios palaikymą[1].

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Kiaulių įlanka. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. X (Khmerai-Krelle). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2006. 13 psl.