Kazuo Taoka

Šis straipsnis yra tapęs savaitės straipsniu.
Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Kazuo Taoka
jap. 田岡一雄
Taoka.JPG
Gimė 1912 m. kovo 28 d.
Kobėje
Mirė 1981 m. liepos 30 d. (69 metai)
Veikla jakudzos bosas.

Kadzuo „Lokys“ Taoka (jap. 田岡一雄 1912 m. kovo 28 d. Kobėje1981 m. liepos 30 d.) – vienas garsiausių Japonijos gangsterių.

Nuo 1946 m. iki mirties – didžiausio Japonijoje ir turbūt pasaulyje jakudzos klano Yamaguchi-gumi bosas (Oyabun).

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė 1912 m. kovo 28 d. Kobėje. Tėvams nesirūpinant ir neprižiūrint, anksti pradėjo pragyvenimui dirbti Kobės dokuose. Labai greitai įstojo į Noburu Yamaguchi vadovaujamą jakudzos klaną. Pradžioje tarnavo kaip kareivis gatvės muštynėse, ypač – išstuminėjant kitus klanus iš dokų. Gavo Kuma (Lokys) pravardę.

1936, būdamas 23 metų amžiaus, Taoka buvo nuteistas aštuonerių metų laisvės atėmimo bausme už priešiško jakudzos gangsterio nužudymą. 1943, išėjęs iš kalėjimo, grįžo atgal į savo klaną. 1946 mirė jo bosas Noburu Yamaguchi, ir Kadzuo Taoka 33 metų amžiaus tapo Yamaguchi-gumi galva. Tuo metu klanas dėl policijos areštų ir šaukimų į kariuomenę buvo ypač susilpnėjęs, likę tik maždaug 25 kareiviai.

Pirmaja auka tapo Honda Kai – didelė azartinių žaidimų verslu Kobėje užsiiminėjusi grupuotė. Iš pradžių jie sudarė sąjungą, tačiau Taokai nepatiko dalintis valdžia. Tradiciniais metodais veikiantys lošėjai neturėjo jokių galimybių pasipriešinti be skrupulų veikiantiems Yamaguchi-gumi kareiviams, ir Honda Kai buvo „prarytas“ ir prijungtas prie Kadzuo Taokos klano.

Kiti buvo Meiyu-kai, Osakos korėjiečių gauja. Jų sutriuškinimas davė Yamaguchi-gumi didelę dalį reketo Osakoje. Miyamoto Gumi klanas nusprendė verčiau pasiduoti ir pats įsilieti į Yamaguchi-gumi. Galiausiai Kadzuo Taokai pradėjus judėti link Tokijo ir Jokohamos, jo kelyje atsidūrė vienas galingiausių to meto jakudzos klanų Inagawa Kai. 1972 metais tarpininkaujant pačiam Jošio Kodamai, įtakingiausiam ir galingiausiam Japonijos nusikalstamo pasaulio žmogui, įvyko sandėris tarp Yamaguchi-gumi ir Inagawa Kai. Susikūrė beprecedentinės įtakos jakudzos aljansas, kurio kontrolės išvengė tik keturios prefektūros.

1978 m. Kioto naktiniame klube įsiveržęs jaunuolis sugebėjo išvengti asmens sargybinių ir rimtai sužeidęs Yamaguchi-gumi bosą 38 kalibro pistoletu, pabėgo. Taoka buvo skubiai nuvežtas į ligoninę ir išgyveno. „Lokys“ išsiaiškino, kad žudikas buvo iš Matsuda klano. Po kelių savaičių jis buvo rastas negyvas miškuose netoli Kobės. Pasveikęs nuo sužeidimų, Kadzuo Taoka grįžo prie savo kriminalinės imperijos valdymo.

Jakudzos bosas savo ir savo klano įtaką ir galią išlaikė aukštumoje be jokių didesnių nuopolių iki pat mirties nuo širdies smūgio 1981 m. liepos 30 d. Jo laidotuvės buvo didžiulis renginys, kuriame dalyvavo Yamaguchi-gumi vadai iš visos Japonijos, daug pramogų verslo atstovų ir garsenybių. Taoka prieš mirtį buvo spėjęs parinkti paveldėtoją, tačiau tuo metu jis buvo kalėjime ir valdžios perimti negalėjo. Policijai areštavus beveik tūkstanį narių, klanas atsidūrė ties žlugimo riba. Stabilumą pavyko išsaugoti tik jo žmonai laikinai perėmus valdžią, kol buvo išrinktas kitas oyabun.

Jo dukra Yuki 1983-1990 m. buvo ištekėjusi už muzikanto Kitaro.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Wikimedia alt gold.svg Šis straipsnis yra tapęs savaitės straipsniu.