Kazimiras Malevičius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Kazimir Malevič
Casimir Malevich photo.jpg
Gimė 1879 m. vasario 23 d.
Kijeve
Mirė 1935 m. gegužės 15 d. (56 metai)
Leningrade
Tautybė Lenkas
Veikla rusų tapytojas ir meno teoretikas, suprematizmo pradininkas, rusų avangardistas.
Commons-logo.svg Vikiteka Kazimiras MalevičiusVikiteka

Kazimir Malevič (rus. Казимир Северинович Малевич; 1879 m. vasario 23 d. Kijeve – 1935 m. gegužės 15 d.) – lenkų kilmės rusų tapytojas ir meno teoretikas, rusų avangardistas, vienas iš svarbiausių avangardo judėjimo atstovų, taip pat svarbiausias geometrinio abstrakcionizmo pionierius, suprematizmo pradininkas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vaikystė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė netoli Kijevo lenkų katalikų šeimoje. Jo tėvai Seweryn ir Ludwika Malewicz buvo lenkų tautybės. Tėvui priklausė cukraus fabrikas. Kazimiras buvo pirmasis iš keturiolikos vaikų (tik devyni jų sulaukė suaugusiųjų amžiaus). Malevičių šeima daug keliavo, todėl Kazimiras didžiąją dalį vaikystės praleido Ukrainos kaimuose prie cukrinių runkelių laukų, toli nuo kultūrinių centrų. Iki trylikos metų Kazimiras nieko nežinojo apie profesionalųjį meną ir dailininkus, tik valstiečių meną, kuris jį supo vaikystėje. Jis buvo sužavėtas valstietišku siuvinėjimu ir sienų bei krosnių dekoravimu.

Studijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1895–1896 metais studijavo dailę Kijeve. 1904 metais iškart po tėvo mirties Kazimiras Malevičius išvyko į Maskvą, kur studijavo Maskvos Tapybos Skulptūros ir Architektūros Mokykloje ir Fedor Rerberg Studijoje iki 1910 metų.

Žymūs darbai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]