Kazimiras Malevičius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Bullet purple.png
Bullet purple.png
Kazimir Malevič
Casimir Malevich photo.jpg
Gimė: 1878 m. vasario 23 d.
Kijeve
Mirė: 1935 m. gegužės 15 d. (57 metai)
Veikla: rusų tapytojas ir meno teoretikas, suprematizmo pradininkas, rusų avangardistas.
Commons-logo.svg Vikiteka: Kazimiras MalevičiusVikiteka

Kazimir Malevič (rus. Казимир Северинович Малевич; 1878 m. vasario 23 d. Kijeve – 1935 m. gegužės 15 d.) – rusų tapytojas ir meno teoretikas, rusų avangardistas, vienas iš svarbiausių avangardo judėjimo atstovų, taip pat svarbiausias geometrinio abstrakcionizmo pionierius, suprematizmo pradininkas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vaikystė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė netoli Kijevo lenkų katalikų šeimoje. Jo tėvai Seweryn ir Ludwika Malewicz buvo lenkų tautybės. Tėvui priklausė cukraus fabrikas. Kazimiras buvo pirmasis iš keturiolikos vaikų (tik devyni jų sulaukė suaugusiųjų amžiaus). Malevičių šeima daug keliavo, todėl Kazimiras didžiąją dalį vaikystės praleido Ukrainos kaimuose prie cukrinių nendrių plantacijų, toli nuo kultūrinių centrų. Iki trylikos metų Kazimiras nieko nežinojo apie profesionalųjį meną ir dailininkus, tik valstiečių meną, kuris jį supo vaikystėje. Jis buvo sužavėtas valstietišku siuvinėjimu ir sienų bei krosnių dekoravimu. Malevičius turėjo sugebėjimų tapyti valstietišku stiliumi.

Studijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1895–1896 metais studijavo dailę Kijeve. 1904 metais iškart po tėvo mirties Kazimiras Malevičius išvyko į Maskvą, kur studijavo Maskvos Tapybos Skulptūros ir Architektūros Mokykloje ir Fedor Rerberg Studijoje iki 1910 metų.

Žymus darbai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]