Kategorijos aptarimas:Grenlandijos geografija

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Norėčiau pažymėti, kad Grenlandija vis dar priklauso Danijai, nors ir turi autonomiją, todėl siūlyčiau šią kategoriją priskirti ir Kategorija:Danijos geografija, kaip prieš tai ir buvo padaryta. --Viskonsas 13:44, 2009 birželio 27 (EEST)

Pati Grenlandija yra priskirta Danijos kategorijai. O Grenlandijos geografijos negalima priskirti Danijos geografijai, kadangi Grenlandija nėra Danijos kaip valstybės dalis (neįeina į Danijos sudėtį), o tik yra pavaldi Danijai. Hugo.arg 13:48, 2009 birželio 27 (EEST)
Čia kažką maišote Grenlandija priklauso Danijai, vadinasi ji dali šios valstybės, nors ir turi autonomija, čia kaip Farerų salos, taip pat ji turi du atstovus Danijos parlamente. tai kaip ji ne valstybės dalis?--Qwarc 14:18, 2009 birželio 27 (EEST). Papildomai o kaip Škotija, Velsas, Šiaurės Airija? jos nepriklauso Jungtinei Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystei?--Qwarc 14:18, 2009 birželio 27 (EEST)

Nemaišau. Škotija yra neatsiejama JK dalis, įeina į jos sudėtį (t.y. plotą ir gyventojų skaičių). Grenlandija tuo tarpu (žr.en:Greenland#Sovereignty) jokiais būdais neįeina į Danijos sudėtį (antraip tai būtų viena didžiausių valstybių pasaulyje), visuose sąrašuose Grenlandijos plotas, gyventojų skaičius ir kiti duomenys skaičiuojami atskirai. Galų gale, Grenlandija netgi nėra ES narė. Grenlandijos geografiją priskirti Danijai tas pats, kas Australijos - JK, ar Meksikos - Ispanijai. Hugo.arg 14:24, 2009 birželio 27 (EEST)

Taip pat jūs gal neskiriate ką reiškia autonomija ir nepriklausoma šalis. papildomai dėl valstybės priskyrimo galite pažiūrėti į anglišką, vokišką, rusišką, lenkišką viki enciklopedijas - visur parašyta būtent taip. Taip pat teritorinius vandenis ir krašto ginyba - Danijos, piniginis vienetas - danijos krona - valstybės galva - Danijos karalienė. Jūsų pateiktoje nuorodoje būtent tai ir rašoma. Australija, kaip ir Kanada su JK sujungta visai kitu principu - de jure tai taip pat viena šalis valstybės vadovas vienas ir taspats, tačiau parlamentai skirtingi, piniginiai vienetai skirtingi, ginkluotosiso pajėgos skirtingos, ir kas svarbiausia turi atstovus JTO - pripažintos kitų valstybių--Qwarc 14:32, 2009 birželio 27 (EEST)
paskutinis referendumas Grenlandijoje buvo ne dėl nepriklausomybės paskelbimo, o dėl platesnės autonomijos. Kai paskelbs nepriklausomybę tai ir bus atskira valstybė--Qwarc 14:34, 2009 birželio 27 (EEST)

Bet man atrodo, kad mes čia į lankas nuėjom, sugrįžkim dėl kategorijos, tai man visai patinka Grenlandijos geografija, kodėl gi ne--Qwarc 14:36, 2009 birželio 27 (EEST)

Ok, tai aš visiškai neginčiju, kad kategorija:Grenlandija yra priskirta Danijos kategorijai, tačiau geografija apibūdina kažkokios konkrečios teritorijos gamtą, o Grenlandija neįeina į Danijos teritoriją, todėl Grenlandijos gamta negali būti priskirta Danijos gamtai. Tarkim Danijos geografijos dalis gali būti "Jutlandijos geografija", "Zelandijos geografija" bet tikrai ne to, kas į jos sudėtį neįeina. Hugo.arg 15:05, 2009 birželio 27 (EEST)
na va būtent--Qwarc 20:41, 2009 birželio 27 (EEST)

Start a discussion about Kategorija:Grenlandijos geografija

Pradėti diskusiją