Karl Maria Wiligut

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Karl Maria Wiligut (dar vadinamas Weisthor, Jarl Widar, Lobesam; g. 1866 m. gruodžio 10 d. Vienoje – m. 1946 m. sausio 3 d. Bad Arolzenas) – ariosofistas ir nacių okultistas. Jis buvo vienintelis okultistas, tiesiogiai daręs įtaką Trečiajam Reichui dėl to dar vadintas „Himlerio Rasputinu“.

Gimė Vienoje, austrų karininko šeimoje. 1884 m. įstojo į armiją. 1889 m. tapo masonų ložės nariu, susipažino su Naujojo Tamplierių ordino nariais. XX a. pr. pradėjo rašyti eiles remdamasis liaudies folkloru ir mitologija.

I pasaulinio karo metais kariavo Rusijos ir Italijos frontuose, 1919 m. gavo pulkininko laipsnį. Po karo nagrinėjo ir rekonstravo senovės germanų istoriją ir mitologiją. Tuo pat metu patyrė finansinį nuosmūkį, šeimynines problemas, buvo uždarytas į psichiatrinę ligoninę. Buvo įsitikinęs, kad tapo masonų sąmokslo auka. Viligutui diagnozuota schizofrenija.

Išleistas iš ligoninės 1932 m. emigravo į Vokietiją kur susipažino su reichsfiureriu Himleriu. Jo pagalba tapo Senovės istorijos tyrimų padalinio vadovu. 1934 m. gavo SS štardantenfiurerio, 1934 m. oberfiurerio, o 1935 m. brigadenfiurerio laipsnį.

1936 m. drauge su Giunteriu Kirchhofu Murgo kalvoje Švarcvalde pradėjo kasinėjimus, kur pasak Viliguto, buvo irminizmo centras. Viligutas tapo SS irminizmo šventiku, vedęs okultistinius ritualus Vevelsburgo pilyje.

1938 m. Himlerio adjutantas Karl Wolff aptiko dokumentus apie Viliguto medicininę praeitį. 1939 m. jis buvo atleistas motyvuojant jo prasta sveikatos būkle.

1940 m. grįžo į Austriją. Pasibaigus karui vėl išvyko į Vokietiją, bet netrukus mirė.

Karlo Viliguto idėjos buvo paremtos arijanizmu. Pats Viligutas tvirtino esąs palikuonis šventos germanų dinastijos Viligotų, kurie kilo iš oro dievų Asų bei vandens dievų Vanų. Pasak jo, jis savo atmintyje sugebėjo talpinti tūkstantmečių istoriją ir prisiminti laikus, kuomet žemėje gyveno milžinai, nykštukai ir kitos fantastinės būtybės, o danguje švietė trys saulės. Jo protėviai jam neva perdavinėję šią informaciją runų forma.

Viligutas įvedė naują terminą Irminizmą, tikrąjį germanų tikėjimą, kurį priešpriešino Odinizmui. Jis tvirtino, kad Biblija sukurta germanų ir pašvęsta jų senajam dievui Kristui, o krikščionys, masonai ir judėjai ją sufalsifikavo.