Karinių jūrų pervežimų junginys

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Karinių jūrų pervežimų junginys
Military Sealift Command
Military Sealift Command.seal.jpg
Karinių jūrų pervežimų junginio emblema
Veikimo laikas 1949 m. liepos 9 d. - dabar
Valstybė Jungtinių Amerikos Valstijų vėliava Jungtinės Amerikos Valstijos
Pavaldus Jungtinių Valstijų karinės jūrų pajėgos
Rūšis Karinio jūrų laivyno pagalbinės pajėgos
Paskirtis Gabena karinės paskirties krovinius jūra, aprūpina karinius laivus, atlieka kitas pagalbines užduotis
Dydis Daugiau, nei 9000 profesionaliosios karo tarnybos karių ir civilių tarnautojų,
daugiau kaip 900 rezervistų,

113 laivų[1]

Vadovybė
vadas kontradmirolas Mark H. Buzby
vado pavaduotojas kontradmirolas Brian LaRoche

Karinių jūrų pervežimų junginys, KJPJ, (angl. Military Sealift Command, MSC) – JAV Karinio jūrų laivyno organizacija, valdanti daugelį pagalbinių karinio jūrų laivyno papildymo ir transportinių laivų.

Įkurta 1949 m. liepos 9 d. kaip Karinio jūrų transportavimo tarnyba (angl. Military Sea Transportation Service, MSTS), kuri tada tapo vienintele organizacija, atsakinga už JAV Gynybos departamento pervežimus vandenynuose. 1970 m. organizacija buvo pervadinta į Karinių jūrų pervežimų junginį (Military Sealift Command}.

KJPJ yra JAV Karinio jūrų laivyno dalis, pavaldi[2]:

  • Laivyno pajėgų vadovybei (angl. Fleet Forces Command, USFFC) – kariniam laivynui svarbiais klausimais.
  • JAV Transportavimo vadovybei (angl. United States Transportation Command, USTRANSCOM) – ginkluotųjų jėgų pervežimų klausimais.
  • Laivyno sekretoriaus asistentui tyrimų, kūrimo ir pirkimų klausimais (angl. Assistant Secretary of the Navy for Research, Development and Acquisition) – viešųjų pirkimų politikos ir priežiūros klausimais.

KJPJ laivų įgulos sudarytos beveik vien iš civilių darbuotojų.

Laivų žymėjimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dalis laivų, kurių savininkė yra JAV vyriausybė, prie pavadinimų turi prefiksą USNS (angl. United States Naval Ship 'Jungtinių Valstijų karinio laivyno laivas').

Tuo tarpu frachtuojami laivai ar panašiai naudojami turi paprastus prefiksus kaip įprastiniai komerciniai laivai:

KJPJ korpusų numeriai turi prefiksą T-, kad laivai būtų lengvai atskiriami nuo kovinių laivų, kurių korpusų numeriai tokio prefikso neturi. Kovinių laivų prefiksas prie pavadinimo yra USS (angl. Unites States ship 'Jungtinių Valstijų karinis laivas').

KJPJ programos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

JAV KJPJ tikslas yra užtikrinti krovinių ir žmonių gabenimą jūromis JAV ginkluotosioms pajėgoms ir kitoms vyriausybinėms institucijoms.

Karinių jūrų pervežimų junginio funkcijos paskirstytos keturiuose programose:

  • Jūrų pervežimo (angl. Sealift) programa. Apima atsargų pervežimo operacijas, valdo degalų tanklaivius, sausakrūvius laivus įrangos, transportinių mašinų, sraigtasparnių, šaudmenų ir pan. atsargų pervežimui.
  • Karinio jūrų laivyno pagalbinių pajėgų (angl. Naval Fleet Auxiliary Force, NFAF) programa. Apima karinių laivų atsargų papildymo jūroje operacijas. kurios leidžia kariniams laivams ilgai veikti negrįžtant į uostus.
  • Specialiųjų misijų (angl. Special Mission) programa. Apima valdymą laivų, kurie vykdo ypatingas ginkluotųjų pajėgų ir federalinės vyriausybės užduotis, pvz., povandeninių laivų aprūpinimas (povandeninių laivų tenderiai), raketų skrydžio sekimas ir duomenų rinkimas.
  • Išankstinio dislokavimo (angl. Prepositioning) programa. Padeda vykdyti JAV ginkluotųjų pajėgų buvimo įtampos rajonuose strategiją. Šios programos laivais į įtampos regionus iš anksto atgabenamos karinės atsargos, karinė technika, kurie laikomi laivuose, kol prireiks.

Taip pat KJPJ dalis yra ir Karinių jūrų pervežimo laivyno paramos komanda (angl. Military Sealift Fleet Support Command.[3] Ši komanda KJPJ laivus aprūpina įgulomis, moko įgulų narius, taip pat aprūpina KJPJ laivus reikalinga įranga ar atlieka techninę priežiūrą.

Karinio jūrų laivyno pagalbinių pajėgų programa[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Karinio laivyno Pagalbinių pajėgų laivas degalų tanklaivis USNS Kanawha su mėlyna ir geltona juostomis ant kamino.

Vykdydamas Karinio laivyno pagalbinių jėgų programą KJPJ tiesiogiai palaiko karinio laivyno veiklą. 1972 m. buvo atliktas tyrimas, kurio metu buvo išsiaiškinta, kad būtų pigiau, jei pagalbinių karinio laivyno laivų (pvz., tanklaivių, tiekimo laivų) įgulos būtų sudarytos iš civilių jūrininkų. Tokie laivai yra nudažyti miglos pilkumo spalva, išskyrus laivus ligonines (USNS Mercy (T-AH-19) ir USNS Comfort (T-AH-20)), kurie yra baltos spalvos. Šių laivų pagrindiniai kaminai turi mėlyną ir auksaspalvę juostas.

Karinio jūrų laivyno pagalbinių pajėgų laivų tipai[4]

Karinio jūrų laivyno pagalbinės pajėgos yra D. Britanijos Karališkojo karinio laivyno pagalbinių pajėgų (angl. Royal Fleet Auxiliary) analogas.

Specialiųjų misijų programa[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

KJPJ Specialiųjų misijų programa turi 24 laivus, kurie naudojami kaip operacijų platformos ir tarnybos, reikalingos vykdant unikalias JAV kariuomenės ir federalinės vyriausybės misijas. Šios misijos yra okeanografiniai ir hidrografiniai stebėjimai, povandeniniai stebėjimai, raketų skrydžių sekimas ir duomenų rinkimas, akustiniai tyrimai, povandeninių laivų veiklos palaikymas. Specialiųjų misijų laivai dirba skirtingiems karinio laivyno klientams, pvz., Karinio laivyno jūrų sistemų junginys (angl. Naval Sea Systems Command), Karinio jūrų laivyno okeanografo tarnyba).

Šios programos laivai nudažyti taip pat, kaip ir Karinio jūrų laivyno pagalbinių pajėgų programos laivai – korpusai migliškai pilki, kaminai su mėlyna ir auksine juostomis.

Specialiųjų misijų programos laivų tipai[12]:

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Commons-logo.svg

Vikiteka

Wikimedia alt gold.svg

Šis straipsnis yra tapęs savaitės straipsniu.

Wikimedia alt gold.svg Šis straipsnis yra tapęs savaitės straipsniu.