Kanalizacija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Kanalizacija (pranc. canalisation, iš canaliser 'daryti kanalus, nukreipti, suleisti į kanalus' (iš lot. canalis) + -ation) – reiškinys, kai aplinkos ar vidiniai veiksniai nukreipia procesą tam tikra kryptimi, arba metodas, kai žmogus tam tikrą reiškinį nukreipia norima kryptimi.

  • kanalizacija – (evoliucinė biologija) evoliucinio vystymosi krypties atsiradimas dėl išorinių ar vidinių kanalizacijos veiksnių.
  • kanalizacija – (genetika) besivystančio organizmo gebėjimas sudaryti tam tikrą fenotipą nepriklausomai nuo genotipo ar aplinkos poveikių įvairovės.
  • kanalizacija – upių tinklo pertvarkymas, užtikrinant laivybos kelius tam tikroje teritorijoje.
  • kanalizacija – komunalinių (buitinių ir paviršinių) bei gamybinių nuotekų tvarkymo būdas, kai įrengiami požeminiai vamzdynai (kartais – antžeminių griovių sistema), kuriais nuotekos nukreipiamos į kaupimo, šalinimo ar valymo vietas.
  • nuotakynas (kanalizacija) – vamzdynų ir kitų inžinerinių įrenginių sistema, surenkanti nuotekas ir nukreipianti jas į kaupimo, šalinimo ar valymo vietą.


Šiame nuorodiniame puslapyje pateikti straipsniai tokiais pačiais pavadinimais.
Jei čia patekote, paspaudęs(-usi) nuorodą kitame Vikipedijos straipsnyje, prašome, jei galite, pakeisti paspaustą nuorodą taip, kad ji tiesiogiai rodytų į Jūsų ketintą aplankyti straipsnį.