Kalvelių Dievo Gailestingumo bažnyčia

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Koordinatės: 54°38′10″š. pl. 25°41′13″r. ilg. / 54.6362°š. pl. 25.6869°r. ilg. / 54.6362; 25.6869

Kalvelių Dievo Gailestingumo bažnyčia
Vyskupija Vilniaus
Dekanatas Naujosios Vilnios
Savivaldybė Vilniaus rajonas
Gyvenvietė Kalveliai
Adresas Bažnyčios g.
Statybinė medžiaga tinkuotas mūras
Pastatyta 2000 m.
Stilius modernizmas

Kalvelių Dievo Gailestingumo bažnyčia – bažnyčia, stovinti Kalveliuose. Pamaldos laikomos lenkų ir lietuvių (sekmadieniais) kalbomis. Priklauso Šumsko šv. arkangelo Mykolo parapijai.[1]

Bažnyčios priekyje – paminklas popiežiui
Bažnyčios profilis

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1993 m. Kalvelių centre, tuometinio Šumsko parapijos klebono Darjušo Stančiko iniciatyva, buvo pastatytas kryžius. Tai buvo tikėjimo ženklas ir liudijimas, kad būtent ši vieta pasirinkta būsimai šventyklai. Pasitaręs su vietos bendruomene, tikinčiaisiais, D. Stančikas nutarė statyti nedidelę bažnyčią. Pradėjo rinkti aukas. Parėmė rajono savivaldybė. Paklojus dalį pamatų, kun. D. Stančiką iškėlė. Po jo atvykęs dirbti kun. Voicechas Gorlickis baigė statyti bažnyčią. Ją 2000 m. spalio 15 d. pašventino Vilniaus arkivyskupas Audrys Juozas Bačkis.

2007 m. šalia bažnyčios iškilo pirmasis Lietuvoje bronzinis paminklas popiežiui Jonui Pauliui II.[2] Lėšas paminklui kelerius metus rinko vietos skautai. Aukojo visi parapijiečiai. Paminklas buvo nulietas Lenkijoje.

Architektūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kalveliuose pastatyta pirmoji Lietuvoje Dievo Gailestingumo bažnyčia. Projekto autoriai architektai Tadeušas Derliatka iš Radomo (Lenkija) ir Mečislavas Jagusinskas iš Vilniaus. Bažnyčia mūrinė, turinti modernaus stiliaus bruožų. Bažnyčios rūsyje įrengtos šarvojimo, taip pat ir kitiems renginiams skirtos salės.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]