Kalifornijos žvaigždėtoji katė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Kalifornijos žvaigždėtoji katė

Kalifornijos žvaigždėtoji katė (angl. California Spangled) – trumpaplaukių kačių veislė, išvesta JAV. Išvaizda primena leopardus. Tai pakankamai retos ir brangios katės.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kalifornijos žvaigždėtųjų kačių veislė – tikslingo darbo rezultatas. Amerikietis Paul Arnold Casey jaunesnysis turėjo konkretų tikslą – išvesti naują veislę itin panašiu į leopardo kailiu ir naminės katės būdu. Tam buvo mišrinamos įvairių veislių (Abisinijos, Siamo, persų) katės su paprastomis, neveislinėmis katėmis iš JAV, Azijos ir Afrikos. Buvo atrenkamos tik raumeningos ir pageidaujamo kailio piešinio katės.

Veislė viešai pristatyta 1986 m. Neiman Marcus kalėdiniame kataloge. Laikomos beveik vien JAV.

Charakteris[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tai protingos, vikrios ir judrios katės. Mėgsta laipioti, karstytis, galąsti nagus ir šėlti su žaisliukais. Mėgsta draugiją, gerai sutaria su kitomis katėmis, šunimis ir vaikais.

Fizinės savybės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kalifornijos žvaigždėtosios katės – vidutinio dydžio, raumeningos. Kojos ilgos, kampuotos. Uodega visur vienodo storio, galas bukas. Įspūdingas veislės bruožas – ilgas, kampuotas pavidalas, išryškinantis judesių lankstumą ir miklumą.

Galva vidutinio dydžio, skruostikauliai platūs, išsišovę. Snukis putnus ir ryškus, smakras storas. Ausys aukštai ant viršugalvio, jų galiukai apskriti. Akys migdolo pavidalo.

Plaukas trumpas, lygus, prigludęs prie nugaros iš šonų, tačiau ant pilvo ir uodegos gerokai ilgesnis. Kailis dėmėtas, ėmės ryškios, aiškių kontūrų, spalvų kontrastas krinta į akis.

Šios katės būna kelių spalvų: sidabraspalvės, medžio anglies (juodos dėmės smėliškai pilkame fone), bronzos, aukso ir tamsiai rudos. Akys gintarinės arba tamsiai rudos.

Išskiriamas ir specifinis spalvų derinys, vadinamas „snieginiu leopardu“. Jam didžiausią įtaką padarė Siamo katės. „Snieginio leopardo“ spalvos katės akys visada mėlynos.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg
  • Esther J.J. Verhoef-Verhallen. Kačių enciklopedija, vert. Danguolė Žalytė. Vilnius: Aktėja, 2002.