Kaizerslauternas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Kaizerslauternas
vok. Kaiserslautern
      
Centrinė Kaizerslauterno dalis iš merijos pastato
Laiko juosta: (UTC+2)
------ vasaros: (UTC+3)
Valstybė Vokietijos vėliava Vokietija
Žemė Reino kraštas-Pfalcas Reino kraštas-Pfalcas
Meras Dr. Klaus Weichel
Gyventojų (2015) 98 520
Plotas 139,72 km²
Tankumas (2015) 705 žm./km²
Altitudė 245 m
Pašto kodas 67601-67663
Tel. kodas 0631 / 06301
Tinklalapis [1]
Vikiteka Kaizerslauternas
Kirčiavimas Kaizersláuternas

Kaizerslauternas – miestas pietvakarių Vokietijoje, Reino krašto-Pfalco žemėje. Mieste dar gyvena apie 30 tūkst. NATO pajėgų personalo bei jų šeimų narių (daugiausia amerikiečiai), kurie miestą vadina K-Town dėl to, kad miesto vardą yra sunku tarti tiems, kieno gimtoji kalba yra anglų. Istorinis miesto centras siekia IX amžių ir yra nutolęs už 70 km į rytus nuo Liudvigshafeno ir už 80 km į šiaurės rytus nuo Mainco.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Priešistorinės vietovės atsekamos nuo 800 metų prieš Kristų. Buvo atrasti keltų kapai už 28 km į vakarus nuo miesto. Iškasti daiktai eksponuojami Speyer miesto muziejuje.

Vietovės ir pastatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šiandienis Kaizerslauternas yra modernus informacinių technologijų centras, miestas taip pat turi keletą universitetų bei tyrimų institutų.

Merija (rotušė) yra vienas iš aukščiausių pastatų miesto centre.[1] Iš paskutiniame aukšte įrengtų baro ir kavinės atsiveria puikūs panoraminiai miesto ir jo apylinkių vaizdai. Pats aukščiausias pastatas centre yra katalikų Marijos bažnyčia (Marienkirche).

Kultūra ir sportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Rekonstruotas „Fritz-Walter-Stadion“, kuriame 2006 m. vyko XVIII pasaulio futbolo čempionatas, talpina 48 500 futbolo sirgalių. Šiame stadione bundeslygos varžybose rungtyniauja miesto komanda FC Kaiserslautern, kurie yra tapę Vokietijos čempionais 4 kartus.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Kaiserslautern; tikrinta 2017-10-02

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]