Kaišiadorių specialioji mokykla

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Kaišiadorių specialioji mokykla
[[Vaizdas:|Kaišiadorių specialioji mokykla herbas|center|150px]]
Kaišiadorių specialioji mokykla
Miestas (gyvenvietė): Kaišiadorys
Mokyklos direktorius(-ė): Reda Pažėrienė
Mokinių skaičius: 91
Įkūrimo data: 1982
Uždarimo data: 1982
Išleista laidų:
Pedagogų skaičius: 32

Kaišiadorių specialioji mokykla – valstybinė dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo internatinė mokykla Kaišiadoryse, Gedimino g. 118, vykdanti pradinio, pagrindinio ir papildomo ugdymo programas lietuvių kalba intelekto sutrikimų turintiesiems vaikams. Įstaigos kodas 190984870. Steigėjas Kauno apskrities viršininko administracija.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mokykla įsteigta 1982 m. rugsėjo 1 d. kaip Kaišiadorių pagalbinė mokykla internatas. Mokyklos steigėjas buvo Švietimo ir mokslo ministerija. 1987 m. mokykloje mokėsi 287 mokiniai. Tais pačiais metais išleista pirmoji abiturientų laida – 31 moksleivis. 1987–1992 m. susiformulavo mokyklos kolektyvo branduolys.

1992–1997 m. mokyklos veikloje pasireiškė kaitos procesai, susiję su šalyje vykstančiomis švietimo reformomis. Mokykla pervardijama į Kaišiadorių specialiąją internatinę mokyklą. Atidaromos lavinamosios klasės vaikams, kurie anksčiau dėl savo negalės pobūdžio buvo laikomi neugdytinais. 1995 m. mokykloje pradedami lavinti vaikai, turintys didelius ir labai didelius specialiuosius ugdymosi poreikius. 1996 m. mokinių auklėjamosios grupės perorganizuojamos į šeimynas. Mokymo turinys vis labiau artinamas prie sociokultūrinio gyvenimo konteksto, kuriama mokinių darbinio mokymo ir auklėjimo sistema, atsižvelgiant į vaikų interesus ir potencines galias. 1994–1995 m. mokyklos bazėje įsteigiama Jaunimo mokykla, nuo 1995 m. rugsėjo kaip savarankiška Kaišiadorių rajono savivaldybės ugdymo įstaiga, įsikūrusi Kaišiadorių specialiosios mokyklos patalpose.

1997 m. Kaišiadorių specialiosios internatinės mokyklos pavaldumas perduotas Kauno apskrities viršininko administracijai. 1999 m. renovuota mokyklos biblioteka, teikianti paslaugas ne tik mokyklos bendruomenei, bet ir viso rajono pedagogams. 2000 m. įrengta nuolat veikianti moksleivių darbų ekspozicijos salė. 2002 m. įrengtas informacinių technologijų kabinetas. 20032004 m. pradėtos teikti papildomos paslaugos negalią turintiems ugdytiniams – kūno vandens masažas, bendroji kūno atpalaidavimo terapija, relaksacijos kabineto paslaugos, hipoterapija (gydomasis jodinėjimas).

2005 m. keitėsi mokyklos nuostatai ir pavadinimas. Dabar tai - Kaišiadorių specialioji mokykla. Vienas esminių skirtumų tas, kad pradėtas keisti internato statusas. Nuo 2005 m. rugsėjo mėnesio tai specialioji mokykla su bendrabučiu, skirtu mokiniams, kurie dėl didelių atstumų negali pasiekti mokyklos kiekvieną dieną iš namų ar globos įstaigų.

2010-2011 metais mokyklos pastatas renovuotas.

Direktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mokyklos svetainė