Kaišiadorių šv. Faustinos mokykla-daugiafunkcis centras

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Kaišiadorių šv. Faustinos mokykla-daugiafunkcis centras
[[Vaizdas:|Kaišiadorių šv. Faustinos mokykla-daugiafunkcis centras herbas|center|100px]]
Kaišiadorių šv. Faustinos mokykla-daugiafunkcis centras
Adresas Gedimino g. 118, Kaišiadorys
Direktorius(-ė) Rūta Stankiene
Mokinių skaičius 71
Įkūrimo data 1982
Uždarymo data {{{uzdarimo data}}}
Išleista laidų
Pedagogų skaičius {{{darbuotojai}}}

Kaišiadorių šv. Faustinos mokykla-daugiafunkcis centras – savivaldybės dieninė bendrojo ugdymo mokykla Kaišiadoryse, Gedimino g. 118, vykdanti pradinio, pagrindinio ir socialinių įgūdžių ugdymo programas lietuvių kalba intelekto sutrikimų turintiesiems vaikams. Vykdo socialinės funkcijas: dienos socialinė globa vaikams ir suaugusiems su negalia ir su sunkia negalia, asmeninės pagalbos (asmeninio asistento) paslaugos klientų namuose, neįgaliųjų terapijų studija. Įstaigos kodas 190984870. Pastate kartu veikia ir Kaišiadorių suaugusiųjų mokykla.[1]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mokykla įsteigta 1982 m. rugsėjo 1 d. kaip Kaišiadorių pagalbinė mokykla internatas. Mokyklos steigėjas buvo Švietimo ir mokslo ministerija. 1987 m. mokykloje mokėsi 287 mokiniai (daugiausiai mokyklos istorijoje).[2] Tais pačiais metais išleista pirmoji abiturientų laida – 31 moksleivis.

1992–1997 m. laikotarpiu mokykla pervardinta į Kaišiadorių specialiąją internatinę mokyklą. Atidarytos lavinamosios klasės vaikams, kurie anksčiau dėl savo negalės pobūdžio buvo laikomi neugdytinais. 1995 m. mokykloje pradėti lavinti vaikai, turintys didelius ir labai didelius specialiuosius ugdymosi poreikius. 1996 m. mokinių auklėjamosios grupės perorganizuojamos į šeimynas. 1994–1995 m. mokyklos bazėje įsteigiama Jaunimo mokykla, nuo 1995 m. rugsėjo kaip savarankiška Kaišiadorių rajono savivaldybės ugdymo įstaiga, įsikūrusi Kaišiadorių specialiosios mokyklos patalpose.

1997 m. Kaišiadorių specialiosios internatinės mokyklos pavaldumas perduotas Kauno apskrities viršininko administracijai. 1999 m. renovuota mokyklos biblioteka, taip pat teikianti paslaugas viso rajono pedagogams. 2000 m. įrengta nuolat veikianti moksleivių darbų ekspozicijos salė. 2002 m. įrengtas informacinių technologijų kabinetas. 20032004 m. pradėtos teikti papildomos paslaugos negalią turintiems ugdytiniams – kūno vandens masažas, bendroji kūno atpalaidavimo terapija, relaksacijos kabineto paslaugos, hipoterapija (gydomasis jodinėjimas).

2005 m. keitėsi mokyklos nuostatai ir pavadinimas, ji tapo Kaišiadorių specialioji mokykla. Nuo 2005 m. rugsėjo mėnesio tai specialioji mokykla su bendrabučiu, skirtu mokiniams, kurie dėl didelių atstumų negali pasiekti mokyklos kiekvieną dieną iš namų ar globos įstaigų.

2010–2011 m. mokyklos pastatas renovuotas. 2016 m. pavadinimas „Kaišiadorių specialioji mokykla“ pakeistas į „Kaišiadorių šventosios Faustinos mokykla“.[2] 2021 m. rugsėjį mokykla tapo Kaišiadorių šventosios Faustinos mokykla-daugiafunkciu centru.[3]

Direktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]