K ir D

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
K ir D kompleksas
K ir D.jpg
Informacija
Vieta Klaipėda, Lietuva
Statusas Pastatytas
Statybų pabaiga 2006
Paskirtis K-centre įsikūręs Klaipėdos viešbutis, įmonės, restoranai
D – gyvenamasis namas
Stogas 71,9 m
Aukštų sk. 20

K ir D kompleksas − du aukštuminiai pastatai (20 aukštų), dviejų aukštų komercinis pramogų centras ir daugiaaukštis automobilių garažas Klaipėdoje, Naujojo Sodo gatvėje. Kompleksas sujungtas su „Klaipėdos“ viešbučiu. Ant stogo įrengta stiklinė terasa. „K-centras“ yra „Klaipėdos“ viešbučio priklausinys, kuriame taip pat veikia biurai. „D“ formos pastatas yra gyvenamasis namas.

Komplekso statybą inicijavo UAB „Palangos statyba“, 2002 m. tapusi pagrindine „Klaipėdos“ viešbučio akcininke. Projekto vystytojai suteikė kompleksui „K ir D“ vardą: „K“ raidės formos pastatas simbolizuoja Klaipėdos miesto, o „D“ − Dangės upės pavadinimą.

Nors oficialioje K-centro svetainėje teigiama, kad pastatų architektūra „siekta atkartoti autentišką istorinį Klaipėdos krašto fachverko stilių, kuris kartu su šalia esančiais pastatais sukuria darnų architektūrinį ansamblį“,[1] Alternatyvios kultūros paveldo komisijos veikloje dalyvaujanti Klaipėdos miestiečių iniciatyvinė grupė, taip pat kai kurie Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariai, tvirtinant UAB „Palangos statyba“ naudingus detaliuosius planus, viešai abejojo tuo, ar tinka du masyvių proporcijų ir ekspresyvios architektūros 20 aukštų pastatai jautrioje urbanistinio paveldo teritorijoje, šalia senosios miesto rotušės.[2]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]