Pereiti prie turinio

Justo José de Urquiza

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Chustas Chosė de Urkiza
Justo José de Urquiza y García
Generolas Ch. Urkiza
Gimė 1801 m. spalio 18 d.
Entre Riosas
Mirė 1870 m. balandžio 11 d. (68 metai)
San Chosė rūmai
Veikla Argentinos generolas ir politikas, Argentinos Konfederacijos prezidentas
Vikiteka Justo José de Urquiza

Chustas Chosė de Urkiza (Justo José de Urquiza y García; 1801 m. spalio 18 d., Entre Rioso prov.1870 m. balandžio 11 d., San Chosė rūmuose) – Argentinos generolas ir politikas. 18541860 m. buvo Argentinos Konfederacijos prezidentu.

Kaip Entre Rioso kaudiljas, Urkiza rėmė Chuaną de Rosą. 1851 m. jis sukėlė maištą prieš de Rosą. Urkizą parėmė Brazilijos ir Urugvajaus liberalai. 1852 m. vasario 3 d. Kaseroso mūšyje de Rosos pajėgos buvo galutinai nugalėtos, o Urkiza tapo Konfederacijos laikinuoju vadovu. 1853 m. konsititucinė asamblėja pritarė Juan Bautista Alberdi parašytai konsititucijai. 1854 m. kovą Urkiza buvo inauguruotas prezidentu.

Jam valdant pagerinti užsienio santykiai, sustiprintas švietimas, pradėta neįsisavintų žemių kolonizacija ir pagerintas susisiekimas. Tačiau Buenos Airės smarkiai priešinosi Urkizos valdymui. 1859 m. susidūrė jo ir Bartolomé Mitre vadovaujamos pajėgos. Buenos Airės buvo priverstos pripažinti Konfederacijos pranašumą. Nors buvo pasirašytas taikos susitarimas, 1860 m. prasidėjo pilietinis karas. Pajėgos, vėl vadovaujamos Mitre, pasiekė pergalę. Urkiza (būdamas 69 m.) ir jo sūnūs buvo nužudyti Konfederacijos rezidencijoje, Palacio San José.

Politinis postas
Prieš tai:
Vicente López y Planes
Argentinos Prezidentas
18541860
Po to:
Santiago Derqui