Jurgis Megas Komninas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jurgis Megas Komninas
Komninų dinastija
Visas vardas Geōrgios Megas Komnēnos
Gimė 1255 m.
Trapezundas
Mirė po 1284 m.
Tėvas Manuilas I Megas Komninas
Motina Irena Syrikaina
Trapezundo imperatorius
Valdė 1266-1280 m.
Pirmtakas Andronikas II Megas Komninas
Įpėdinis Jonas II Megas Komninas

Jurgis Megas Komninas (gr. Γεώργιος Μέγας Κομνηνός, Geōrgios Megas Komnēnos, g. 1255 m. Trapezundas – m. po 1284 m.) – Komninų dinastijos šeštasis Trapezundo imperatorius, valdė 12661280 m.[1]

Jurgis buvo Trapezundo imperatoriaus Manuilo I ir jo trečiosios žmonos Irenos Syrikainos (gr. Ειρήνης Συρίκαινας) sūnus.

1266 m. pakeitęs soste savo brolį, Jurgis šalyje vedė anti aristokratinę politiką. Be to, jis sudarė sąjungą su Karoliu I Anžu ir bažnytinės unijos priešininkais Bizantijoje prieš Bizantijos imperatorių Mykolą VIII Paleologą. Atsisakė suteikti karinę pagalbą mongolų Ilchanatui Persijoje Abaka-chanui kovoje su Egipto mamliukais. Dėl to 1280 m. Jurgis neteko imperatoriaus sosto ir mongolų buvo pasodintas į kalėjimą. Jo vietą užėmė jauniausias jo brolis Jonas II Megas Komninas.

1282 m. po Abako mirties Jugis atgavo laisvę. 1284 m. pabandė susigrąžinti sostą jėga, bet jo surinkti būriai buvo sumušti. Jurgis sugebėjo pabėgti į kalnus, bet ten pakliuvo priešams į rankas ir tolesnis jo likimas nežinomas.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jurgis Megas Komninas
Gimė: 1255 m. Mirė: po 1284 m.
Karališkieji titulai
Prieš tai:
Andronikas II Megas Komninas
Trapezundo imperatorius
12661280 m.
Po to:
Jonas II Megas Komninas