Jurgis Iljiničius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jurgis Iljiničius
Iljiničiai
Herbas "Korczak"
Herbas "Korczak"
Gimė 1533 m.
Mirė 1569 m. (~36 metai)
Tėvas Sčesnavičius
Motina Sofija Radvilaitė
Jurgio Iljiničiaus antspaudas, 1566 metais

Jurgis Iljiničius (15331569) – LDK magnatas, Myriaus grafas, Myriaus pilies valdytojas iš Iljiničių giminės.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ščasno Felikso Iljiničiaus sūnus, Jurgio Ivanovičiaus Iljiničiaus anūkas. Po tėvo mirties 1540 metais, o netrukus ir motinos Sofijos Radvilaitės mirties Jurgis paliko našlaitis ir didžiulio turto savininkas. Mažamečiui Jurgiui globėju buvo paskirtas jo dėdė – Mikalojus Radvila Rudasis.

Mokėsi Mikalojaus Radvilos dvare, galbūt, kaip ir jo globėjas išpažino kalvinizmą. 1553 metais Radvila Juodasis, važiuodamas pasiuntiniu į Austrijos rūmus pas Ferdinandą Habsburgą, paėmė kartu dvylikametį Jurgį Iljiničių. Rugpjūčio 10 d. Jurgis Iljiničius gavo Myriaus pilies grafo titulą.

Neturėdamas žmonos ir vaikų, Jurgis Iljiničius didelę gyvenimo dalį praleido Radvilų Nesvyžiaus rūmuose; kai 1565 metais Mikalojus Radvila Juodasis mirė, Iljiničius tapo jo vaikų globėju. Turėdamas silpną sveikatą ir nujausdamas artėjančią mirtį, Iljiničius 1568 m. rugpjūčio 26 d. parašė testamentą, kuriame pagrindinis Iljiničių giminės įpėdinis palieka turtą vyriausiajam Radvilos Juodojo sūnui – Mikalojui Kristupui Radvilai Našlaitėliui. 1569 metais Jurgis Iljiničius mirė Breste. Myriaus grafystė kartu su pilimi perėjo į Radvilų rankas.

Literatūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Калнін В. В. Мірскі замак = The Mir Castle/В. В. Калнін;пер. На англ. мову А. І. Казека. Мастак К. У. Хацяноўскі. – 2-ое выданне. Мн.:Беларусь, 2005. – 159 с.:іл. ISBN 985-01-0589-5
Politinis postas
Prieš tai:
Vasilijus Glinskis
Bresto vaivada

1566
Po to:
Jurgis Tiškevičius Logoiskis