Jurgis Brūzga

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Edit-delete-not encyclopedic2.svg  Yra kilę abejonių dėl šio straipsnio objekto reikšmingumo ir tinkamumo enciklopedijai.
Galima paieškoti straipsnio objekto aprašymų nepriklausomuose nuo jo patikimuose antriniuose šaltiniuose ir pasiremti jais straipsnyje.

Jurgis Brūzga (g. 1981 m. balandžio 15 d. Šiauliai) Lietuvos dainininkas, džiazo atlikėjas, kolektyvo „Jazz Island“ narys.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Iš pradžių Jurgis mokėsi Vilniaus S. Nėries vidurinėje mokykloje, o vėliau tėvų iniciatyva perėjo į „Vilties“ specialiąją mokyklą, kurioje buvo integruota klasė (toje pačioje mokykloje mokėsi Jurgio brolis, turėjęs intelekto sutrikimų). Paauglystėje Jurgis mėgo krepšinį, žaidė už Vilniaus S. Nėries gimnaziją. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė džiazo vokalo specialybės, taip pat muzikos pedagogikos studijas.

Jurgis Brūzga dainuoja nuo mažens. Dainavo su džiazo merginų vokaline grupe, tapusia „Jazz Land“ (dab. „Jazz Island“), profesionaliu džiazo kolektyvu, daugiabalse a cappella atliekančiu įvairaus žanro muziką (vadovas Artūras Novikas, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras). Svarbiausių savo, kaip jaunojo dainininko, pasiekimų sulaukė su „Jazz Land“ (pvz., viename svarbiausių džiazo festivalių „Montreux Jazz“, kituose tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose).

Buvo sukūręs grupę „Face Time“, dainavo įvairias dainas – nuo džiazo iki popmuzikos. Kartu su Amerikos lietuve verslininke Lidija Rasutis, tuo metu besimokusia dainavimo pas A. Noviką, dalyvavo LTV televizijos muzikiniame projekte „Iššūkis žvaigždėms. Lietuvos dainų dešimtukas“, kur duetas užėmė 3 vietą ir buvo apdovanotas 10 tūkstančių litų prizu. Po to sekė kvietimai į kitas TV laidas (Dainuoju Lietuvą ir kt.), kai kurias jų Jurgis pats ir vedė (pvz., „Dainų dainelė 2008“). LRT organizuoto muzikinių vaizdo klipų konkurso „KlipVid“ dalyvis. Renginio „Lietuvos mokyklų apdovanojimai 2017“ vedėjas. Ilgą laiką buvo žymių užsienio atlikėjų dainų koverių atlikėjas, vėliau nusprendė eiti savo keliu. 2017 m. gegužę koncerte pristatė pirmąjį savo albumą „175“.

2018 m. dalyvavo nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Atlikėjas pristatė dainą „4 Love“ (bendraautoriai: kolega Tomas Dičiūnas, jaunosios kartos kompozitoriai Edgaras Žaltauskas ir Kasparas Meginis). Su šia daina finale užėmė 2 vietą (1 vietą - pagal atrankos komisijos balsavimą), finalinėje atrankoje gavęs 5382 balsus iš žiūrovų bei 71 balą iš Komisijos.

2019 m. taip pat dalyvavo nacionalinėje ,,Eurovizijos atrankoje kur nukeliavo iki finalo.

Tarnavo savanoriu Lietuvos kariuomenėje, seržantas specialistas. Koncertuoja su Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) bigbendu. Dainuoja džiazą ir populiariają muziką, dalyvauja šventiniuose koncertuose.

Šeima[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tėvai – muzikai Valerija ir Romualdas Brūzgos, LSKD „Guboja“ draugijos muzikos kolektyvo „Spalvų orkestras“ kūrėjai ir vadovai.

Žmona Akmėja Jurkutė, grupės „Pieno lazeriai“ narė, įvairių dainininkų pritariančioji vokalistė; dainavo su tokiais atlikėjais kaip Vaidas Baumila, Linas Adomaitis, Erica Jennings, Ieva Zasimauskaitė (Lietuvos atstovė Eurovizijos dainų konkurse 2018). Šeima augina dvi dukras.

Pasiekimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]